Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakma lenne a legmegfe...

Bencsosz03 kérdése:

Milyen szakma lenne a legmegfelelőbb számomra?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok, jól mennek az idegen nyelvek, a humán tárgyak + még a matek is kicsit.

Az érdekelne, ezek tudatában milyen szakma illene nekem a legjobban, amivel mondhatni elég biztos keresetem van, és esetleg a munkának köszönhetően is világot láthatnék? És ehhez milyen képzést kell elvégeznem?

Gondolkodtam a média területén vagy a logisztikai menedzserben is, de eléggé tanácstalan vagyok még.



2021. jan. 15. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Ha matek és nyelvek és külföldi lehetőségek a fő szempont akkor én gazdasági szakokat néznék. Pl.: nézz utánna a "gazdálkodás és menedzsment" "kereskedelem és marketing" valamint a "nemzetközi tanulmányok" szakoknak. Ezeknél vannak külföldi lehetőségeid és kell hozzá picit a matek. A tanári szakma is felmerülhet, de azzal szerintem nehezebb külföldre kerülni. Esetleg ha nagykövetségnél el tudod magadat képzelni akkor világot látsz és nyelveket használsz. Sokféle lehetőséged van, ha ezek közül valamelyik érdekel, rá tudsz keresni a felvi.hu - n, hogy miről is szólnak.
2021. jan. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Szexmunkás
2021. jan. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehetsz idegenvezető is. Ha a humán tárgyak érdekelnek, mennek akkor magyar vagy töri esetleg nyelvi tagozat ideális számodra. (én a nyelvit mondanám, idegenvezetőként ideális lenne neked, könnyebben tudsz majd letenni nyelvvizsgát pld.)
2021. jan. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!