Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kell történelemből...

Hogyan kell történelemből esszét írni? És azon belül milyen témakörökből várható, milyen részletességet várnak el?

Figyelt kérdés

Szeptembertől kezdem az érettségi tagozatot és sajnos nincs tapasztalatom-e téren, ráadásul azt se tudom, hogy mit kell tanulnom az egyes tantárgyakból.

4 tárgyból fogok érettségizni; magyarból, németből, matekból és történelemből.

Nekem a legnagyobb problémát a történelem fogja okozni, ugyanis sajnos csak magolni tudom, nem értem a logikáját az érettségis feladatoknál, valamint a szövegértésben is összezavarodok. Egyszerűen nem értem a logikáját.

A többi tantárgyat még aránylag megoldom, mert könnyen megértem, de ez a történelem nagyon száraz valamiért és a bemagolt anyagot kb. egy hónapon belül elfelejtem.. Irodalomnál majdnem ugyanez a helyzet.

Már általánosban sem szerettem a történelmet. Nagyon félek, hogy nem tudok jól teljesíteni belőle, tele vagyok tervekkel, maximalista vagyok és szeretnék legalább hármast vagy jobbat teljesíteni.

Németből szeretnék emelt szintet tenni, a többit középszinten.

Amit a szakközép iskolában tanítanak közismereti tantárgyakból az a vicc kategóriája, csak nevetni nem lehet rajta. Oké, ötös vagyok mindegyik tantárgyból, de általános iskolai szintű tananyagot tanulunk, pedig már 11.-es vagyok.. Ebben az évben nincs történelemórám, helyette több szakmai tantárgyat raktak be. Attól félek, hogy magamra leszek utalva szeptembertől és nem fogják elmagyarázni a történelmi esszét. A magyarral úgy elboldogulok, a nyelvtani rész elég jól megy, csak azok a szövegértések, amit az érettségin követelnek, borzalmas, de az irodalmi rész sem piskóta.

Egyedül nem tudom kidolgozni a történelmi érettségire való esszéket, kellene a segítség, félek, hogy a nappali érettségi tagozaton nem lesz.



2021. jan. 17. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor gyúrj a szövegértésre... nem gáz ha pl ált sulis szövegértésekkel kezded :) nekem ez jól megy, így irodalom miatt nem izgulok, novellaelemzést meg begyakoroltatták velünk. Töriből az első fele szintén könnyű szinte szövegértés. az esszéhez még nem mertem hozzálátni, attól én is félek.

[link]

maybe ez segíthet, én is gondolkodom a megrendelésén

2021. jan. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

pontosítok, az előzőleg linkelt könyv megvan, ha gondolod 1 héten belül tudok róla írni valamiféle véleményt

ezen a könyvön gondolkodom:

[link]

2021. jan. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Banna97 ***** válasza:
100%

Én tavaly oktoberben érettségiztem történelemből emelt szinten.

Őszinte legyek? Semmi lexikális tudás nem kellett hozza, szóval ettől ne félj, hogy magolnod kell.

Amit nagyon tanácsolok, hogy az eddigi erettsegiket old meg és javítsd ki megoldókulcs alapján.

Meg fogod látni, hogy ugyanazok a típusú feladatok vannak minden évben. Az oktatási hivatal oldalán megtalálod az erettsegiket a javítási útmutatóval együtt.

Esszékre nem készültem sehogy kulonosebben, ott volt a forrás amiből nagyon sokmindent ki lehet szedni és beleirni az esszebe a térképről úgyszintén. Így értem el 75%-ot az irasbelin.

Érettségiket old meg tényleg azt nagyon ajánlom.

2021. jan. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!