Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kisképzősök! Hány pont központ...

Kisképzősök! Hány pont központi kell ahhoz, hogy bejussak?

Figyelt kérdés
Szombaton írom a központit, és kb 70 pontra számítok. A rajzolás jól megy, de nagyon bizonytalan vagyok. :((
2021. jan. 18. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Lényegtelen, ez csak arra jó, hogy aki erre sem képes az ne jelentkezzen. Az alkalmasságin kell kimagaslóan teljesíteni.
2021. jan. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az alkalmasságira akár 50-60 ponttal is behívhatnak. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem kell a legjobbra törekedni, de biztosan nem ér annyit, hogy lerágd miatta a körmeid. Az első válaszolóval nem teljesen értek egyet, elég fontos a központi és a hozott jegyek átlaga is. Az alkalmasságiig talán nem számít annyit, de a felvételi végső szakaszán akár a pontok alapján is dönthetnek, mert addigra már kiszitálták a kevésbé tehetséges gyerekeket. Sok sikert és próbálj nyugodt maradni! :)
2021. jan. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Tavaly volt a felvételi kiírásban egy olyan sor, hogy akinek nincs 100 pontja (jegyek+Központi), azt nem hívják be alkalmasságira. Aztán mégis behívták őket is... egyértelműen a legtehetségesebbeket keresik. És azokat, akikben meg van a kellő alázat és nem állítják magukról, hogy ők tudnak rajzolni........

😄 én anno 40 pontot sem tudtam összeszedni a központin és most fogok végezni.

2021. jan. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!


A pontok nem a legfőbb mérvadók! A gyakorlati tudásodon sokkal nagyobb a hangsúly!


Levezetve:

Az első forduló az alkalmassági lesz. Ez szó szerint az alkalmasságodat méri fel. Itt nem számítanak a pontok, hanem hogy mit alkottál és milyen alkotásokat vittél. Ennek megfelelően eldöntik, hogy alkalmas vagy-e és behívnak a szóbelire.


Tehát:

Ha olyan szinten tudsz rajzolni ahogyan a Kisképző megadja a szintet, akkor behívnak szóbelire a pontjaidtól függetlenül.


A pontok a szóbeli alatt/után jönnek be a képbe, hogy szűkítsék a kört. Kevés embert tudnak felvenni a megfelelő oktatási szinthez, ezért szűrnek. A szóbelin kiesnek a motiválatlanok, illetve a “stiklisek”.


Konklúzió:

Az első fordulón ne aggódj a pontjaid miatt! Gyúrj a teljesítményedre!


A második fordulón már felvettek a gyakorlati tudásod miatt! Ott a pontjaid és a magadból mutatott kép számít.


Ha nem jutsz be a szóbelire, akkor ne aggódj, nem a “kevés” ponttal volt a baj! Sőt! Amit te magadnak saccolsz, az remek pontszám! Csak nyugodj meg!


Bárkiből lehet profi, csak akarni kell és tenni érte! Tudom, hogy gyakori szöveg, de igaz! :) Bármi is történjen, tettekkel el fogod érni a céljaidat!


Sok sikert kívánok neked, na meg persze egy sikeres felvételit! Nyugalom! Csak pozitívan, boldogan!

2021. febr. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, aki írt!
2021. febr. 9. 19:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!