Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lányoknak milyen szakma/ okj...

Lányoknak milyen szakma/ okj való?

Figyelt kérdés
A "megszünt 2021ben az okj!" Kommentelők kíméljenek, tisztában vagyok vele hogy a régi formájában nem elérhető. Illetve az inkább menj egyetemre ha tanulni akarsz válaszadók is kíméljenek.

2021. jan. 19. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Én nem a puncimmal dolgozom, programozó vagyok. Te miért akarsz ezzel dolgozni? A fejedben nincs más, mint a férfiaknak, ilyenformán a nemed mindegy.
2021. jan. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

milyen lány vagy te? adhatnál valami konkrét leírást magadról... körmös, sminkes?

van katona nő ismerősöm, nem hiszem, hogy nemhez kéne kötni a szakmát.

hány éves vagy?

2021. jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves első! Én sem azzal kívántam dolgozni.. Azért írtam így mert például a kőműves nem hiszem hogy a legtöbb nő álma lenne.. Van egy diplomám, de nem mentem vele sokra (anglisztika),(szóval nem, sosem volt az a terv hogy a testemből éljek meg) viszont még egy diplomát nem szeretnék csinálni, az már úgy érzem sok lenne nekem.

Kedves második! Igazából semmivel nincs bajom, de nincs olyan konkrétan ami megfogna. Ezért jöttem ide hátha valaki mond valami jó ötletet. Nyilván van aki nőként autószerelő,falfestő stb,de ebbe a rétegbe én nem tartozom bele.

22 éves vagyok.

2021. jan. 19. 12:00
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
Bármi, mert utálom ezt a megkülönböztetést, hogy ezt csak férfi, azt csak nő csinálhatja.
2021. jan. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
97%

Amit csinálni akar. Más nőnek lehet a kőműves a vágyálma. Ami tetszik, azt csináld. Én már akkor utáltam a szociális gondozót és ápolót, amikor elkezdtem. Van érzékem az idősekhez, jobban kijövök velük, mint a velem egykorúakkal, és életem nagy részét egy időssel élve éltem le + a szomszédok is idősek voltak kivétel nélkül. Mégis utáltam a szakmát, pedig jól végeztem minden gyakorlati helyen. Miért végeztem el mégis? Szociális gondozó és ápoló szakmával dolgozhatok kórházban, házi segítségnyújtásban, hajléktalanok otthonában, idősek otthonában, hajléktalanok átmeneti otthonában, talán idősek klubjában is. Bármennyire is xar, ahogy a fizetés is, ha bármi rossz lenne, akkor nem qrválkodnom kell, hanem elmegyek az előbb felsoroltak közül az egyikbe, és valahova biztos felvesznek. Ámde, ha nem értenék az idősekhez, bármennyire munkaképes, nem végeztem volna el. Végszükség esetén - nekem ez volt a szempont.


Azt csináld, amit szeretnél, vagy amivel biztos lábon tudsz állni, még ha nem is a szíved csücske. Kinek mi.


Körmös, kozmetikus, masszőr, fodrász - nálunk a környéken, megyek 10 percet és legalább hat darab van, 15 perc sétával több is, egymás hegyén-hátán, mellett vannak az üzletek. Nem tudom, ki javasolja és ki nem, szerintem ezeknek hülyeség lenne menni, mert így is van elég. Lesz vírus után is élet, de valószínűleg még évekig lesz vírus, így pl: pincérnek sem ildomos menned, mert abból jó esetben futár lesz. Legalábbis apám futár, és jönnek-mennek a fiatalok mostanában, akik pincérek vagy vendéglátósok voltak.


19/l

2021. jan. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!