Válthatok ilyen esetben szakot egyetemen?

Figyelt kérdés

Szeretnénk jelentkezni X szakra amire 400 pont kell és előreláthatólag nem lesz meg! ( Már végeztem a Középsulival 2 éve elég jó érettségivel szóval újra érettsigizes nem publikus mert az év végi jegyeim lettek gyengék

) Nekem kb 360 pontom van. Ha elkezdek egy szakot amire elég ez a pont, később egy fél év múlva át tehetem magam olyanra amire amúgy nem lenne pontom? (Szeptembertől kezdenék)


2021. jan. 20. 10:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az átvétel történhet intézményen belül - szak, munkarend vagy a képzés nyelve közötti váltással - , illetve intézmények között. Mindkét esetben feltétel, hogy a két szak ugyanahhoz a képzési területhez tartozzon, tehát egy műszaki képzésről csak egy másik műszaki képzésre mehettek át. Az is feltétel, hogy az átvételig a jogviszonyotok folyamatos legyen.


Az átvétel nem automatikus, a fogadó intézménynek engedélyeznie kell. Ha van megüresedett hely, állami ösztöndíjas képzésre is bekerülhettek.


Alapszabályként az átvétel csak azonos képzési szinten történhet, de osztatlan képzésről válthattok alapképzésre, illetve osztatlan vagy alapszakról felsőoktatási szakképzésre. Ha osztatlan tanárszakra jártok, egyszer van lehetőségetek megváltoztatni a szakpár egyik tanárszakját, a második félév végéig.

2021. jan. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!