Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kell elvégeznem ahhoz...

Mit kell elvégeznem ahhoz hogy német-olasz tanár lehessek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az már biztos hogy német valamint olaszt szeretnék majd tanítani akár általános iskolában, akár gimnáziumban. Milyen végzettségemnek kellene legyen hogy általános felső tagozatban vagy gimnáziumban taníthassak? Valamint az is érdekelne hogy a 2 közül melyikben lenne érdemesebb tanítani. Köszönöm mindenki válaszát!

#német #tanár #olasz #idegennyelvi tanár
2021. jan. 24. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon meglepő lesz. Német-olasz tanári szakpárt kell választanod olyan egyetemen, ahol van ilyen.
2021. jan. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%

Én úgy tudom, hogy nyelvszak esetén az egyik nyelvnek mindenképp angolnak kell lenni. Egyik egyetem sem indít képzést úgy, hogy az egyik nyelv ne angol legyen.


Nyelv esetén nincs olyan, hogy általános vagy gimnázium iskolai tanár. Itt alapból a legmagasabb fokig, azaz gimnáziumi szintig megy a képzés. (5+1 év )

2021. jan. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem igaz, hogy az egyik nyelvnek angolnak kell lenni.
2021. jan. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltatok! Angolt pont azért nem szeretnék tanulni mert az angoltanárokból már lassan dunát lehetne rekeszteni és mert az olasz sosem kerülte el a az érdeklődési körömet szeretném azt tanulni az angol helyett ha lehetséges. Plusz egyébként még szóba jöhet az is hogy az olasz helyett biológiát tanítanék még szívesen. További válaszokat és véleményeket is nagyon szívesen fogadok akár az olasszal akár a biosszal kapcsolatban. Egyébként ha számít a korom akkor 16/l vagyok.
2021. jan. 24. 13:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Az angol a mai világban alapvető, de az elte-n van biológia-olasz szak.
2021. jan. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hallottam valakitől (de én ezt sem tudtam korábban) hogy 2 nyelv esetén az egyiknek vagy angolnak VAGY németnek kell lenni, tehát lehet német-olasz.

Én azt javaslom, hogy középiskolai tanárnak tanulj (erről a 3. év végén kell dönteni, de olaszból csak középiskolai tanár lehetsz), mert azzal taníthatsz általánosban is, ha úgy alakul vagy ha azt szeretnéd, de általános iskolaival nem taníthatsz gimnáziumban.

2021. jan. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
NINCs olyan, hogy az egyik nyelvnek angolnak vagy németnek kell lenni.
2021. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hú nagyon hasznosak a válaszok :) Az olasz felé jobban hajlok és mert így csak a nyelvekre tudnék koncentrálni. Sokan mondják hogy angol lenne a logikusabb a német mellé és ezt én is így gondolom, de az olaszt nagyobb akaraterővel tanulnám. Plusz már régóta gondolkodom azon hogy ha majd egyszer egy másik nyelvbe is belekezdek akkor az az olasz nyelv lesz.
2021. jan. 24. 14:06
 9/10 anonim ***** válasza:
#5: Úgyis fog kelleni neki nyelvvizsga egy-két nyelvből, ami nem a szakjainak nyelve, úgyhogy az egyikük lehet angol.
2021. jan. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=cOxtIok51K0


Német-olasz az párosítható, de ebben a videóban 40:44 perc körül látszik az ábrán, hogy nem minden nyelv párosítható bármelyik másik nyelvvel, például olasz-orosz szakos nem lehetne valaki.

2021. jan. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!