Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lenne belefognom a...

Érdemes lenne belefognom a fősuliba?

Figyelt kérdés

Jelenleg 22 éves vagyok, tavasszal lesz 2 éve, hogy végeztem a sulival, egy szoftverfejlesztő OKJ-t végeztem el. Azóta állást keresek, pont addigra ígértek egyet mire jött a vírus, azóta tologatták-halasztgatták, majd ősszel sor került egy állásinterjúra, ahol kinyögték hogy ők nem tudnak pályakezdőket felvenni. Utána jelentkeztem egy másikra, ott is kinyögték hogy ők sem konkrétan programozót keresnek hanem inkább hálózati mérnököt. Azóta oda több állásra is beadtam a jelentkezést, eyet visszautasítottak szintén, egyet még várok hogy mi lesz, de folyamatosan vannak új állások. Jelenleg bent van a pályázatom egy harmadik vállalatnál is elbírálás alatt.

Amúgy egy vidéki, nem olyan nagy városban élek, bő egy órára Budapesttől, szóval az ottani munkák számomra kiestek a lehetőségek közül.

De ami a legjobban bánt, hogy - lehet csak a vírushelyzet miatt - de alig van állás felénk, de még egy nyamvadt Bárdi Autós futár állástól is elhajtottak, ki tudja miért.

Teljesen össze vagyok törve, hogy semmire sem vagyok jó, teljesen össze vagyok zavarodva hogy mitévő legyek. Attól félek, hogy ha most nekifutnék a főiskolának, utána hiába lenne magasabb végzettségem, akkor sem kellenék senkinek, és ahelyett hogy akár szakmán kívül is dolgoztam volna pár évet, ugyanúgy kezdhetném egyetem után szakmán kívül, mint akár most.

De ami a legjobban aggaszt, hogy még egy szinte betanított munkától is elküldenek, amelyhez még Facebook kommentbe is írják hogy még jó hogy nem diplomát kérnek hozzá. Ez a legfőbb bajom. Talán anyám hibázta el, hogy nem születtem 3 év rendszerkarbantartói, de legalább 2 év értékesítési tapasztalattal? Vagy mi a fene van mostanában a munkáltatókkal? Szüljön anyám mellém diplomát is, hogy dolgozhassak minimálbérért? Mert jelenleg kb ez a meglátásom, hogy ezek a munkáltatók elvárásai. Nagyon tanácstalan vagyok most ezzel kapcsolatban.

Plusz ezt most megkoronázza nálam egy szakítás, szóval jeleneleg suicide hangulatom van.

Valakinek bármi tippje, ötlete? Vagy csak várjak míg rendeződik a vírushelyzet és a gazdaság?



2021. jan. 25. 18:47
A kérdező szavazást indított:
Szerintem érdemes lenne belefogni a főiskolába, hiába nincs állás
Megfelelő tudással elegendő a szoftverfejlesztő OKJ is
Valóban horribilisek a munkáltatók elvárásai
Ez így természetes
Csak meg kell várni hogy helyre jöjjön a gazdaság
Suicide...
2 szavazat
 1/3 A kérdező kommentje:
Plusz azért szeretnék addig is pénzt keresni, szóval nem csak vegetálni amíg járok az egyetemre.
2021. jan. 25. 19:04
 2/3 anonim ***** válasza:

Én javasolnám az egyetemet, rosszul nem járhatsz vele. Államira könnyű bekerülni és még ha olyan a helyzeted, akkor ösztöndíjat is kapsz + gyakornoki munkákra elég nagy előny ha van egy OKJ papírod. Persze ezt max levelező mellett tudnád igazából csinálni.

És ha úgy van, hogy mégis találnál rendes munkát, akkor ha első félév alatt abbahagyod az egyetemet, akkor nem kell fizetni semmit (államin)


Kitartást!

2021. jan. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jelenleg 35(!) mindenféle állásra van beadva a jelentkezésem, a tesztmérnöktől kezdve a Lidlis árufeltöltőig, de gondolom idő amíg visszajeleznek.
2021. jan. 25. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!