Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Győr Széchenyi István Egyetem...

Győr Széchenyi István Egyetem - logisztikai mérnöki szak vélemények?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy mennyire nehezek a tárgyak és milyenek a tanárok?

Matek faktos vagyok, szóval úgy gondolom azzal nem lehet probléma, de mivel nem gimibe járok, ezért nincs fizikám. Az szeretnem tudni, hogy mennyire nehéz/fontos így kb 0 fizika tudással ez a szak?



2021. jan. 25. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha 0 fizikatudással jössz, akkor az eleje bizony szenvedős lehet. Én is így jöttem, hasonlóan hozzád, és hát megfordult párszor a fejemben, hogy kevés vagyok az egyetemhez. De végül szépen lassan beleszoktam, és még meg is szerettem a fizikás tárgyakat!


Én amúgy a helyedben, ha az időd engedi, akkor átfutnék pár középsulis fizikatankönyvet, ha van rá lehetőséged, hogy legyen azért valami fogalmad a fizikáról, mert bizony nem lesz kertelés, már első - na jó, van ahol csak a második - héttől belecsaptok a lecsóba. A mintatantervet gondolom már láttad, egyből első félévben van egy "műszaki fizika alapjai", "hő- és áramlástan", illetve "elektotechnika". Nem akarlak elszomorítani, de az első kettő a legnehezebb tárgyak közé tartozik, legalábbis ezen a szakon. Az elektro már könnyebben emészthető - az elmélet mondjuk eléggé magolós -, ráadásul a suli egyik legjobb tanára tartja a tárgyat.


A tanárokkal egyébként általánosságban nincsen baj, igaz vannak jobbak, vannak rosszabbak, de azért nehéz félrenyúlni. Egyedül a műábrásokat érzem gyenge pontnak, és sajnos velük 3 tárgy is lesz a félévek során, de ezt a keserű pirulát le kell nyelni, nincs mit tenni. A többi tárgy tanárai szerintem viszont tényleg egész jók - például az elektrotanár, akit említettem -, többségükön látszik az akarás, és látszik a hozzáértés is.


Szóval összességében, saját példámból kiindulva, meg lehet csinálni 0 tudással is, de lesz munkád bőven, lesznek mental breakdownok, de ha ezen felülkerekedsz, akkor meg lehet csinálni.

2021. jan. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ.Még az lenne a kérdésem, hogy milyenek az egyetemi mindennapok/hangulat? (Bár tudom, hogy most kicsit más a helyzet.)
2021. jan. 26. 12:33
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem eléggé összetartó a társaság, szakon belül mindenki nagyon segítőkész, de amúgy szakon kívül is. Majd, ha lesznek jelenléti órák, akkor az óráid többségében műszaki menedzserekkel és járműmérnökökkel leszel (meg persze logosokkal), azokról a szakokról is megismerhetsz sok embert. Én kissé introvertáltabb személy vagyok, de nem panaszkodhatok, tényleg sok embert megismertem még így is.
2021. jan. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#1, műábrás dologgal nagyon egyetértek (meg igazából a többivel is). Egy monogrammal megerősítenél, hogy kire/kikre gondoltál? 😂
2021. febr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Hát, MP-t és HF-et (róla csak hallomásból van tapasztalatom szerencsére) tudnám kiemelni elsősorban. Valahol legmélyen érzem, hogy te is erre a válaszra vártál. :D
2021. febr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
MP-t nemtudom kicsoda, de igen, a másodikra gondoltam. Angol járműn imádjuk. 😁😁
2021. febr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 totolala ***** válasza:
100%

A jó öreg Műábra.. Számomra egy örök kérdés, hogy hogyan jutnak a Gépszerk szakra egyes tanárok.. Nem az, hogy nem akarják megtanítani.. Autisták bazdmeg. Am én is 0 fizika tudással jöttem oda, de egy kicsit több melóval simán behozod a lemaradást, hisz 0-ról kezdik az anyagot. A logisztikán az elektro nem olyan nehéz, a tanár lelkes + hasznos videók vannak a videotóriumon.(Mechán vagy Villamosmérnökin keményebb, én Mechás vok.)

A hőáramhoz pedig érdemes a Nagy Péter korrepjeire elmenni(aki mellesleg ebből alkalmanként sok100 ezret bezsebel), és úgy teljesíthető a tárgy..

2021. febr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!