Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NKE-s hallgatók,végzettek,mind...

NKE-s hallgatók,végzettek,mindenki más,lehetne egy kérdésem?

Figyelt kérdés
Piacképes a diplomátok,mondjuk a nemzetközi biztonság és védelempolitikai szakon,nemzetközi igazgatásin, államtudományin? Hol tudtok ezekkel a szakokkal elhelyezkedni? Mit érdemesebb tanulnom ha nem szeretnék életem végéig minimálbéren élni?

2021. jan. 26. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Hát ezen az egyetemen semmiképp ne tanulj semmit sem.
2021. jan. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
NKE-s vagy? Kérlek indokold a válaszod
2021. jan. 27. 00:21
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Voltam. Katonának vagy rendőrnek érdemes erre az egyetemre menni, mert ezeket máshol nem tudod megtanuln, de őket sem fizetik agyon. A közszférában hagyományosan rosszak a fizetések.


Én civil szakot végeztem, nem sok értelme volt igy utólag. Ezek a szakok és az itt végzettek nem versenyképesek a munkaeropiacon, gyakorlatilag csak a közigazgatásba tudnak elmenni dolgozni, ott pedig a fizetés, a közeg és az előmenetel is rossz. Hasznos tudást nem sokat tanítanak ott. Én szerintem el fogok kezdeni egy közgazdász képzést ősszel, hogy el tudjak menekülni a közszférából, mert itt én nem vagyok hajlandó ledolgozni még 40 évet, de 1 napot sem szívesen.

2021. jan. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Nemzetkozi igazgatason vegeztem, diplomahoz nem kapcsolodo multis allasom van, ahova nyelvtudasom miatt vettek fel (+diploma mint alapelvaras de mindegy milyen). Tehat onmagaban nem tul piackepes, csak ha van tobb eros nyelvtudasod vagy kapcsolataid. Evfolyamom kb fele - fele aranyban dolgozik a kozszferaban/versenyszferaban. Van akik egesz jo dolgokat ki tudtak hozni ebbol a diplomabol pl miniszteriumi vagy kovetsegi allas bar azt nem tudom pontosan milyen pozicioban. Pozitivum, hogy az alapszak utan tudsz jelentkezni mas egyetem kozgazdasz mesterkepzeseire.

Summa summarum, leginkabb akkor ajanlom, hogy szeretnel egy diplomat de csak azert, hogy "legyen".

2021. márc. 24. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha nem vagyok túl indiszkrét,megkérdezhetem mennyi a nettó kereseted és hány év után lett ennyi?
2021. márc. 25. 00:58
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Elso munkahelyemen vagyok, 300 netto
2021. márc. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mivel ez az egyetem nem a klasszikus munkaerőpiacra képez szakembereket, így nem lehet versenyképesnek/piacképesenek hívni ezeket a diplomákat, mert az állam és az emberek szolgálatára készítenek fel. Magyarul közszolgákat képeznek.

Akkor érdemes az NKE civil képzéseit választani, ha mindenképpen a közigben szeretnél dolgozni.

Ha viszont nem, akkor mindenképpen egy, a versenyszférában hasznosítható végzettséget. (Azokkal is lehet a közigben dolgozni, ha kedved támadna hozzá.) Az NKE-s diplomákkal, viszont bajosabb a versenyszférában elhelyezkedni.

Szóval ezt kell mérlegelni. Én is jól megszívtam vele.

2021. máj. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!