Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 38 pontos felvételi nagyon...

38 pontos felvételi nagyon rossz? (Matek 10, magyar 28)

Figyelt kérdés

2021. jan. 27. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
9%

Attól függ, hogy hová akarsz menni.


6/8 évfolyamos elitgimikhez ez nem feltétlenül lesz lesz elég. De ugye ilyenkor még nem feltétlenül szükséges váltani. Ha nem sikerül, maradsz még 2-4 évet.


***


Ha 4 osztályos gimire pályázol (elvégzett 8 osztály után), ez nem feltétlenül annyira rossz, mint amilyennek elsőre tűnik.


Egy valamit azért tanácsolnék: keress proaktívan valami menekülő útvonalat. Ahová úgy érzed, behívnának/fölvennének/neked is tetszene.


Mert egészen biztos vagyok benne, hogy ilyen helyek léteznek, és nem is feltétlenül rosszak.


Amit viszont célszerű lenne elkerülni: hogy 8. osztály után ne kapj helyet általad választott helyen, és a kötelező beiskolázású helyen landolj.


Ezért érdemes 1-2 menekülő iskolát is jelölni; még nincs késő.


Hajrá! A legjobbakat kívánom!

2021. jan. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Gyenge gimi vagy szakgimi jöhet szóba.
2021. jan. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon rossz. Lehet, hogy találnál gimit, ahova ez is elég, de szerintem inkább szakgimit válasz, ha van olyan, ami érdekel.
2021. jan. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

Merj nagyot álmodni, kérdező! Gyenge gimi helyett próbálkozz egy-két-három általad szimpatikus/jól megközelíthető közepessel! (De legyen menekülőutad!!!)


Hosszú évek óta figyelem a felvételi rendszer - ha valaki a közepes szekcióban mer nagyot álmodni, az többnyire befér valahová. (Ne felejtsd el sulin belül a létező összes szakot megjelölni. Még az is lehet, hogy szeptemberben, utolsó pillanatban, vagy akár a tanév megkezdése után tudsz oldalirányban mozogni -> más szakra, osztályban. Csak legyél kapun belül!

2021. jan. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
Engem 62 ponttal csak szakgimibe vettek fel. Nem valami sok a 38 sem.:/
2021. jan. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Igen, nagyon rossz.
2021. jan. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tudom hogy nagyon elrontottam de ezt már nem tudom megváltoztatni. Humán szakra vagy általánosra akarok jelentkezni. És szerintetek a szóbeli még felhúzhatja?
2021. jan. 27. 20:24
 8/10 anonim ***** válasza:
97%

És még egy megjegyzés: a közepes és a gyenge sulik közt legfőképpen a szocioökonómiai státusz tér el.


(Azaz nem mindegy, hogy ott vagy kissé gyenge, ahol a többiek nagyrészt azért mégis tanulni szeretnének, és a tanárok is ezzel vannak elfoglalva. Vagy olyan helyen, ahová mindenféle borzasztó, lecsúszott, HHH gyereket iskoláznak be kötelező jelleggel (egyébként komolyan sajnálom őket, de ez ne a te problémád legyen.)

2021. jan. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden évben előfordul, hogy egyes középiskolák alaposan "felülgondolják" magukat. Mert szerintük sokkal jobb írásbeli eredménnyel rendelkezők "járnának" nekik. Aztán az élet nem ezt igazolja.


Ezek az iskolák aztán (miután azzal szembesültek, hogy férőhelyeik jelentős részét nem tudták feltölteni) pótfelvételit kénytelenek tartani.


A helyedben én az tenném, hogy mazsolázgatnék a listáról. Esetleg megkeresném őket emailen/telefonon. Érdemes-e hozzájuk ilyen írásbeli eredménnyel jelentkezni, vajon behívnának-e. Nagyon érdemes figyelni a reakciókat! Nagyon jellemző az iskola hangulatára/életminőségére.


Első körben válasszatok ki párat (akik tetszettek) ebből a szekcióból menekülősulinak. Szerintem ez kb. az egész problémát meg fogja oldani.


Ha esetleg mégsem, akkor figyeljetek a hivatalos felvételi eljárás lezárta után a pótfelvételi eljárásra - akkor is kb. ezek a sulik fognak szerepelni, csak már sokkal inkább hajlanak az alkura.


Hajrá, kedves felvételiző. 2x45 perc szétszórtság nem jelenti azt, hogy nem tanulhastz tovább normális iskolában.

2021. jan. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sziasztok, Nekem a lányom írt sajnos hasonló pontszámút, 42-t. (magyar 24 matek 18)

4-es, 8-as, 9-es válaszoló ugyanaz a személy? annyira biztató amit írt, már teljesen el voltam csüggedve. szerinted tényleg érdemes megpróbálni gimiket? Te tanuló vagy? vagy tanár? honnan van a tapasztalatod, hogy érdemes nagyot álmodni?


A lányom hozott bizis pontja 19+22 (4 egész fölötti átlaga volt 7-8ban valamivel)


1-2 pont miatt érdemes az írásbelit megreklamálni, vagy még lejjebb is húzhatják a pontjait ott ahol viszonylag jóindulatúan osztályoztak?

2021. jan. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!