Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A környezetmérnöki szakon...

A környezetmérnöki szakon milyen nehézségű a matek?

Figyelt kérdés
Környezetmérnökként gondoltam a továbbtanulásom, emiatt érdeklődnék, hogy mennyire nehéz a matek ezen a szakon. Előre is köszönöm a válaszokat!

2021. jan. 28. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem ajánlom ezt a szakot, hacsak nincs konkrét elképzelésed, hogy mihez kezdesz vele. Én se hittem el az elején, tántoríthatatlan voltam, aztán rájöttem, hogy ez nagyon igaz.

Egyébként a matek része: Analízis I-II., Statisztika a legtöbb helyen, ezeknek utána tudsz nézni, mennyire vagy rá fogékony vagy nem. Nekem azok a csoporttársaim, akik kettes-hármasra érettségiztek matekból, azok kihullottak, a matek faktosoknak nem volt vele gondjuk.

2021. jan. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyobb közlekedési társaságoknál, mint például a MÁV, Volán (ahol lenne esetleges protekcióm is) képzeltem el a jövőt. A fizetéseket az interneten 320 ezer bruttó körül láttam, ami alap friss diplomásként van, mesterképzéssel még több. Nem csak a fizetés vonz, hanem a változékos munka, ami nem lenne unalmas. Te hol végeztél? Mentél utána mesterképzésre? Sikerült találnod normális állást vele? Egyébként köszönöm az utóbbi válaszod, mivel nagyon hasznos volt!
2021. jan. 28. 13:37
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha protekciód lenne, akkor természetesen más a helyzet, mert akkor igazából elég csak a papír megléte, a többit meg majd úgyis munka közben tanulod meg.


Nem mentem tovább mesterre, inkább csináltam egy másik Bsc-t, és arra csinálom épp az Msc-t, és ez számomra sokkal jobban megérte.


Környezetmérnökként én multinál dolgoztam, és a feladataim 80%-a adminisztrációról szólt, ami számomra nem volt kielégítő. A maradék 20%-ban volt egy kicsit változatosabb, egy kis ügyintézés, mászkálás, megbeszélés, esetleges fejlesztési tervek. Az elhelyezkedés nagyon nehéz volt, még úgy is, hogy nem ragaszkodtam egyik városhoz sem, ettől függetlenül tartott hónapokig, és természetesen válogatni sem tudtam ezáltal, örültem annak, ami jött. Pedig jó tanuló voltam, TDK-ztam, dolgoztam a suli mellett gyakornokként, stb. Pannonon végeztem egyébként.


A csoporttársaim nagy része nem tudott elhelyezkedni környezetmérnökként, sokkal inkább más területekre kerültek. A felvi.hu-n lévő Szakmatérkép jól tükrözi, mennyi helyre el lehet vele kerülni és van olyan, ami nagyon messze áll tőle.

Illetve még azt tanácsolom neked, hogy nézz utána profession.hu-n a környezetmérnök álláshirdetéseknek és olvasd végig, hogy mik az elvárások, feladatok, abból sok mindenre rájössz, hogy ez neked megfelel-e vagy sem.

2021. jan. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vodafonelive ***** válasza:
100%

En gepeszmernok kent vegeztem bsc-n es igazabol az elottem szolo jol mondja, nekem a mesterkepzesem (letesitmenymernoki) olyan, mint a nesze semmi fogd meg jol, tobbet er a bsc-m es tobb helyre tudok vele elhelyezkedni, mint a mesterrel.

Vannak semmit eri szakok, kornyezetmernok is fontos, csak itthon ehenhalsz vagy nem a szakmadban dolgozol, sajnos. Zaj es rezgesvddelemmel mondjuk lehet tervezeseket vallalni trafoallomasokhoz, epuletgepeszeti tervekhez. :)

2021. jan. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!