Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Úgy érzem elcsesztem az...

Úgy érzem elcsesztem az életem. Más is van így?

Figyelt kérdés
Na tehát ez alatt azt értem, hogy egy olyan gimnáziumban rohadok, amit utálok, pedig én magam választottam, és azóta el is döntöttem, hogy milyen karriert szereték, de arra a szakra már nem lehet átjelentkezni, és úgy érzem, hogy ezzel én csesztem el az életem még régebben, amikor úgy döntöttem, hogy ebbe a gimnáziumba akarok menni, de akkor még csak 14 éves voltam, még magamat sem ismertem, és így kellett döntenem arról, hogy mit akarok kezdeni az életemmel... Illetve az is probléma hogy már általánosban nem nagyon tanultam, és így nagy lemaradásaim vannak, a felvételim sem volt jó, szóval az sem biztos, hogy abba a suliba, arra a szakra felvettek volna még akkor. Tehát már akkor elcsesztem az életemet, amikor 9 évesen úgy álltam hozzá, hogy "Fúj suli!" és inkább videójátékoztam, meg hasonló baromságokkal foglalatoskodtam... Most meg esélyem sincs arra, hogy azt csináljam az életemben, amit szeretnék. Anyának meg apának volt igaza... De mondom, olyan fiatalon hogy döntsek felelősségteljesen az életemről?

2021. jan. 29. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Neked sehogy nem kellett volna döntened. A szüleidnek kellett volna eldönteni, hogy milyen irányba haladj tovább. Ha 9 évesen inkább elveszik a videójátékot, és leültetnek tanulni, és 4-es, 5-ös tanulót csinálnak belőled, akkor lett volna esélyed.
2021. jan. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
én is olyan gimibe járok amit utálok és semmi köze nincs ahhoz amilyen pályára menni szeretnék és rettenetesen megbántam ezt a választást, de ez nem azt jelenti hogy nem tudsz arra a pályára menni amit szeretnél! ha az ahhoz szükséges tantárgyakba nagy energiát fektetsz, elég nagyot ahhoz hogy felvegyenek egy ahhoz szükséges egyetemre, akkor rengeteg esélyed van. nem cseszted el az életedet, csak akarni kell és akkor elérheted
2021. jan. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából sikerült a 4-5 az utolsó két évemben, aztán a felvételit rontottam el nagyon, ami miatt nem biztos hogy felvettek volna. Akkor a videójáték is el volt véve. A gimnáziumról azt akarták, hogy én döntsek. Sajnos rosszul döntöttem. Akkor még egyébként teljesen mást akartam, tehát ha azt tanultam volna, akkor is így állnék ma. De 14 éves voltam.
2021. jan. 29. 15:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már :) Szerinted hány ember tudja 14 évesen, hogy mit szeretne csinálni? Rengetegen járnak a te cipődben. Ne a múltban hozott rossz döntéseden keseregj, nagyon fiatal vagy még. Készíts B tervet, gondold végig hogyan oldhatnád meg ezt a problémát és annak megvalósításán agyalj. Most ez közhelyesen hangzik, de mindenki vét hibákat, de azzal senki nem lesz előbbre, ha a múlton kesereg, csak azzal, ha a jövőjét építi.
2021. jan. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 1-es... hatalmas hülyeség, amit beszélsz. Egyáltalán nem a szülőnek kell eldönteni, hogy milyen irányban tanuljon tovább a gyerek. Tanácsokat adhat és érdemes sokat beszélgetniük együtt arról, hogy őt mit látnak jónak, de attól függetlenül, hogy csak 14 igenis neki kell dönteni. 9 évesen miért ne videojátékozhatna? Gyerek, azaz játszik... csak a mértékre kell odafigyelni. Jó tanulód pedig nem "csinálnak" maximum nevelnek, de az is 75%-ban a gyereken múlik.


Kedves kérdező... légyszi ne ess kétségbe. 14 évesen 100ból kb. 1 ember tudja, hogy mi szeretne lenni. Függetlenül attól, hogy milyen szakodva azt írtad, hogy gimnáziumba jársz, ami gyakorlatilag egyenlő azzal, hogy bármi lehet még belőled.

Mit tanulsz jelenleg és mi az álmod? Biztosan vezet hozzá út, ha megvan a kellő motiváció. Akár 30 évesen is lehet pályát váltani... nem hogy gimisként.

2021. jan. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az utolsónak nagyon igaza van, még felvehetnek az egyetemre, ha belehúzok. Genetikus szeretnék lenni. A biológia és kémia a szenvedélyem, szinte egész nap képes vagyok vele foglalkozni, és ez a szenvedély már 1 éve tart. Persze ezekből kitűnő vagyok a suliban is, de pl a matek hármas, meg irodalom és nyelvtan kettes szerintem gyenge.
2021. jan. 29. 22:06
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok...

Hát a matek és a magyarok valóban elég gyengék, de utóbbi esetében még lehet szerencséd ugyanis a magyar érettségi egyáltalán nem nehéz középszinten, ha bele húzol akkor abból a 2esből lehet simán egy 4es érettségi is. Nagyon egyszerű rá felkészülni, neten meg lehet találni az összes korábbi feladatot, ha azoknak a nagy részét megoldod, akkor nem sok meglepetés érhet az írásbelin. Szóbeli már kicsit nehezebb, de mivel megadják a tételeket valójában csak motiváció és magolás kérdése.

A matek sem lehetetlen, de abba azért rengeteg energiát kell belefektetni. A feladatok típusa egyébként nem igazán változik, ezért abból is érdemes a korábbiakat megoldani és a konkrét feladatokra való koncentrálás helyett a megoldások lépéseit elsajátítani.

De valójában szerencsés is vagy, a genetikus szak esetében biztos, hogy a biológia és a kémia előtérben van és nagy hangsúly van rajtuk a pontok kialakításánál, így ha azok mennek akkor nem lesz nagy baj. Mindkettő elég nehéz emelt szinten, nem tudom mikor érettségizel és mennyi időd van még tanulni... de ha képes vagy most teljesen erre összpontosítani, akkor menni fog.

Ha pedig véletlen nem is sikerül elsőre, ha valóban ez az álmod és nem adod fel, akkor a lehetőségeid nem érnek véget az érettségi után sem. Sok sikert!

2021. jan. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!