Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Menni szeretnék, meg nem is,...

Menni szeretnék, meg nem is, ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás előtt állok, és nem tudok dönteni.

Az egyik lehetőség, hogy ittmaradok, abban a városban ahol élek, másik, hogy megyek innen kollégiumba.

Mindkét egyetem tetszik, ha csak a sulit nézzük mindkét helyre szívesen járnék, viszont nagyon vágyok el itthonról. Nem szeretek itthon lenni, a szüleimmel olyan semmilyen a kapcsolatom, éreztették már velem egy párszor, hogy jó lenne ha mennék innen. Plusz, középiskolában voltam kolis, és nagyon vágyok vissza. Ezzel igazából el is dőlhetne, mert ez alapján egyértelmű, viszont van egy nagyon erős indok, aki miatt maradnom kellene, ő pedig a barátom. Nagyon szeretem, nagyon jól megvagyunk, ez az első igazi kapcsolatom, mióta vele vagyok azóta tudom, hogy milyen, ha tényleg szeretnek.

Nagyon tanácstalan vagyok, ti hogy döntenétek a helyemben?


2021. febr. 2. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én mennék a másik városba. Azt nem írtad, hogy milyen messze laksz a barátodtól, vagyis milyen messze lennél, ha elköltöznél, de úgy gondolom, hogy azért hetente-kéthetente megoldható a találkozás. Persze, nagy érvágás, de szerintem jobb, mint úgy élni otthon, hogy nem is szeretsz ott lenni. És biztos nagy a szerelem, de azért, akármilyen szomorú is, bármikor véget érhet. Nővérem gimiben három évig volt együtt a barátjával, tényleg nagyon jól megvoltak. De két nagyon messzi városba akart menni tanulni (Győr és Szeged, úgy, hogy mi Fejér megyeiek vagyunk). Szerencsére nővérem nem ment bele, hogy Győrbe menjen, mert még egyetem előtt szakítottak, és ott lett volna egy városban, amit nem is szeret, úgy, hogy a barátját fel sem vették. Persze, nem minden kapcsolat alakul így, de szerintem nem bölcs döntés egy kapcsolatra alapozni egy ilyen választást.
2021. febr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az első válaszolóval...

Én biztosan nem engedném, hogy a kapcsolatom befolyásolja a továbbtanulásom. Szuper dolog, hogy megtaláltad azt, aki igazán tud szeretni téged, de ha valóban ő az igazi akkor nem fog titeket szétszakítani a távolság.

Az egyetemi évek csodálatosak tudnak lenni, ha mersz kockáztatni és megvalósítod a terveid. A legtöbb egyetemista legnagyobb vágya, hogy végre elköltözhessen otthonról. Ha nem szeretsz otthon lenni akkor 100%, hogy megbánod, ha otthon maradsz, még abban az esetben is, ha a pároddal együtt maradtok.

Egyébként mekkora lenne a távolság köztetek? A párod abban a városban dolgozik vagy ott tanul?

2021. febr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A páron itt tanul ahol lakok, ha mennék kb 230 km lenne köztünk.
2021. febr. 6. 22:31
 4/4 anonim ***** válasza:
#2: A 230 km nem kevés, de szerintem nem is tarthatatlan. Hétvégente simán tudtok találkozni, ha jól gazdálkodtok az időtökkel. Én a helyedben mindenképp mennék. A kapcsolatotokról meg legalább kiderül majd, hogy mennyire működőképes, lehet erősebb lesz a kötelék mint valaha, vagy rájöttök, hogy nem is az igazi...
2021. febr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!