Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Oktatói ajánlás megszerzése...

Oktatói ajánlás megszerzése doktori képzésre való jelentkezéshez. Kinek mennyire könnyen lett meg a két ajánlás a tanszékén? Mit érdemes az adott oktatóknak írni, amikor ebben a témában felkeresem őket?

Figyelt kérdés
2021. febr. 2. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Ennyire ne legyél már önállótlan, ha doktorira szeretnél menni!

Szépen leírod neki, hogy ehhez és ehhez szeretnél kérni tőle ajánlást, amennyiben érdemesnek tart rá az eddigi tevékenységeid miatt, legyen szíves segítsen ezzel a továbblépésben.

Értelemszerűen olyan oktatónak érdemes írni, aki ismer téged, és van képe a teljesítméynedről, hozzáállásodról, pl mert nagyházit, projektet, TDK-t csináltál nála, témavezetőd volt, stb. Nekem más miatt kellett ilyen, (erasmus illetve egy céges pályázat), olyanoknak írtam, akik a fentiek miatt ismertek és tudják, hogy szeretem és értem a szakmát, meg nem vagyok lusta, egyből meg is kaptam mindkétszer.

2021. febr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, bár témavezetőm és alakuló kutatási tervem van.


Igazából az érdekelne pl. a kutatási témába mennyire kell belemenni az ajánló felkérésénél.

2021. febr. 2. 17:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Annak a tanárnak írj, aki a témavezetőd volt a kutatási témában. Nyílván ha vele dolgoztál, akkor tudja miről van szó nem?
2021. febr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!