Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szak lenne ideális nekem?

Melyik szak lenne ideális nekem?

Figyelt kérdés

Jelenleg 17 éves vagyok, jövőre érettségizek. Két fakultációra járok: emelt történelem és emelt biológia. Félévi jegyeim: Irodalom 4

Nyelvtan:5 Matematika:4 Történelem:4(4,5-re) Biológia:5 Angol:4(4,4)

Természetesen év végén jobbak az eredményeim.

Nem vagyok jó:Kémia, fizika, földrajz, matek

Remélem tudtok segíteni nekem, fontos lenne. Pszichológia szakon gondolkoztam, meg a gyógypedagógián (csak sajnos ide irodalom kell)



2021. febr. 5. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Irodalomból jó vagy. Próbáld meg a gyógypedagógiát.
2021. febr. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Banna97 ***** válasza:
100%

Attól függ. Mi érdekel a leginkább?

Gyógypedagógia egy jó lehetőség tekintve, hogy a humán tárgyakból jó vagy.

Szép jegyeid vannak így azt gondolom semmi sem lenne elérhetetlen főleg ha megcsinálom a két emeltet.

Jogàsz szakra tudnál jelentkezni a töri emelttel, valamint társadalomtudományi szakokra és bölcsész szakokra is.

Biológiával mehetsz Sport és rekreációra pl.

Tényleg sok lehetőséged van, szóval ha leírnád kb mi érdekel a legjobban akkor többet tudnánk segíteni:)

2021. febr. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szakgimiben a biosz tanárom (aki mellette egyetemen is tanított) mondta,hogy gyógypeden a biosszal jobban jár az ember. Meg ugye nem is muszáj a magyar emelt,csak a beszámításra vonatkozik a kötelező. Törivel egy-két gazdasági szakra is tudsz jelentkezni,de így nyilván nem szeretnél. A gyógyped biztos,hogy biztosabb,mint a pszichológia,de így igazából meg van a 2 szak,amit majd meg szeretnél jelölni,és a 2 emelt úgyis mindenhogy kell+szerintem egy nyelvvizsga is jó lenne a magas ponthatárok miatt😬
2021. febr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Engem tényleg bármi olyan érdekel, ahova nem kell matek, kémia, fizika és földrajz. Nyitott vagyok az új dolgokra, igazából leginkább a Debreceni Egyetemre szeretnék menni vagy a Miskolcira.

Jogász szakon én is gondolkoztam igazából.

Sportoltam is sokáig, eléggé sok mindent kipróbáltam szóval az is közel áll hozzám.


Nyelvvizsgázni most fogok majd nyáron, jövőre pedig majd a felsőfokút.


Nem mondanám magam butának, csak nagyon lustának.

2021. febr. 6. 19:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!