Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha felvesznek az első helyen...

Ha felvesznek az első helyen önköltségesre, de a második helyen megjelölt iskolába is pontszámilag bent lennék, csak ott államilag támogatotton akkor lehetséges az átjelentkezés utólag?

Figyelt kérdés
Idén tanulok tovább, ez a legnagyobb kérdés számomra, hogy Én mindenáron egy bizonyos szakot szeretnék tanulni, de nyilván jobb lenne államilag támogatotton, csak ha az első helyen nem sikerül, viszont ugye beírom az önköltségeset is, mert mi van ha csak oda vesznek fel, de nagy szerencsére pontszámilag bent lennék a második helyen megjelölt, államilag támogatotton akkor nem lehetséges, hogy mégis ott kezdeném meg tanulmányaimat és átjelentkezek valamilyen módon? Van-e utólagos átjelentkezés?

2021. febr. 7. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem. Miért nem az államit jelölöd meg elsőkênt? Ha oda nem vesznek fel akkor alapból a masodik helyen megjelöltre felvesznek. Ilyen átiratkozásra nem nagyon van lehetőség ha jól tudom.
2021. febr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A felvételi ponthatárok meghúzása után már nem lehet változtatni, vagy az első olyan helyre iratkozol be, ahova elég a pontszámod vagy nem iratkozol be sehová, hanem megvárod a következő felvételi eljárást.
2021. febr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, először az állami helyeket kellett volna bejelölni és utána az önkölcségeseket.
2021. febr. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
pffff basszus leírtam cs-vel 😵😂😂
2021. febr. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Költségtérítéses képzésből csak költségtérítéses képzésbe vesznek át. Azt is csak akkor ha van 1-2 lezárt féléved.


Ugyanakkor államilag támogatott képzésből már nem biztos hogy államilag támogatottba vesznek át (hanem többnyire költségtérítésesre).

2021. febr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!