Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen végzettséggel készíthet...

Milyen végzettséggel készíthetek tervrajzokat?

Figyelt kérdés
Nem teljesen vagyok otthon ezekben a szakmákban. De azt tudom, hogy víz-,gáz-, fűtésrendszerek tervrajzával szeretnék foglalkozni. Milyen szakmával lehet ezt végezni? Csak épületgépészként?

2021. febr. 8. 23:46
 1/2 Vodafonelive ***** válasza:

Épületgépész technikus, de Ő csak rajzolhat, nem írhatja alá egyik tervet sem.

Gépészmérnök->épületgépész specializáció/szakosodás, ezzel több épületgépészeti tervet kiszámolsz, méretezel a programokkal és végül megrajzolod/modellezed majd az egyetem végezte után ha 5 évig dolgoztál tervezésben a mérnöki kamaránál le kell adminisztrálni az 5 évben általad is készített 5-6 tervedet, jogi+szakmai vizsgát kell leraknod, aztán megkapod a tervezői jogosultságot amivel aláírhatsz telekhatáron belüli építménygépészeti terveket.

4 helyen tanulhatsz ilyet az országban, Budapesten a BME-n, Gödöllőn a SZIE-n(MATE most már), Debrecenben a DE-n, Pécsett a PTE-n. A SZIE-t kerüld, ott nem is feltétlenül indul a specializáció. A DE meg a PTE ugyan olyan színvonalú az épületgépész képzésben(az alap gépészeti tárgyakból a DE-ről nem tudok nyilatkozni), utána választanám a BME-t, mert sajnos tényleg igaz az, hogy ott ez a szakirány az évek alatt lenézett lett, pár hónapja volt egy BME által feltöltött videó azoknak akik oda terveznek menni gépészmérnök BSc-vel és csak annyi hangzott el a szakirányról, hogy aki végzett, jelentkeztek a kopaszi-gátnál egy céghez ketten és felvették Őket jó fizetésért, ez semmit nem mondd el. 😃

Középiskolás vagy? Mert akkor hosszú út áll előtted.

2021. febr. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen az vagyok😅
2021. febr. 10. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!