Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb választás?(jog vagy nemzetkozi g.)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Végzős gimnazista vagyok , töriből fogok emeltezni. Nagyon sokáig a jogi pályát szerettem volna választani , de manapság több okból kifolyólag elment a kedvem tőle . Nagyon rossz kezdő fizetést írnak mindenhol illetve az elhelyezkedést is nehéznek találták. Úgy tudom hogy legalább 8 év mire elkezd valaki ezzel a végzettséggel jól keresni .

A másik opció amin egy ideje gondolkodok egy gazdasági szak , azon belül pedig a nemzetközi gazdálkodás . Tetszik ,hogy kettő nyelvet kell elsajátítani illetve a mesterképzések , és a külföldi lehetőségek . A jövőben inkább külföldön szeretnék élni. A kérdésem a következő, szerintetek melyiket érdemes választani? Valóban 140 ezer forintot keresnek a kezdő jogászok? Hogy lehet ebből megélni? Dolgozhatok külföldön a kettő diploma közül valamelyikkel?



2021. febr. 9. 09:16
 1/2 anonim válasza:
15%

Szia,


nemzetkozi kapcsolatokat vegeztem, es kitorolhettem vele. Semmire nem volt jo. Milyen kulfoldi lehetosegek? Sajnos tulkepzes folyik es a lehetoseg ritkan valik konkretumma.


2 nyelvvizsga: iszonyu Nagy Munka, mar most 1 nyelvet felsofokon kene tudnod, h legyen energiad a masikra.


A joghoz nem Tudok hozzaszolni. Nekem unalmasan hanzgik.


Most elvettem a kedved mindkettotol.... Szerintem nezz meg Korbe h tortenelemmel hove vesznek meg fel.


Amugy ha a penz motival, akk 1. Sajat vallalkozas alkalmazott helyett.


2. Ha alkalmazott, akkor Sales poziciok. Ehhez sokszor diploma sem kell.


Remelem h adtam egy masik perspektivat. Sok sikert, barhogy is Dontesz! Puszillak

2021. febr. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sokkal inkább a nemzetközi gazdálkodás.

A jog egy túltelített, alulfizezett halott szakma, ahol csak azok futhatnak be sikeres karriert, akikre már egyetem alatt felfigyelnek a munkáltatók (az az 5-6 kb. ahol lehet feljebb jutni).

4,5 fölötti átlag, minimum 2 idegen nyelv és külföldi félév nélkül meg van pecsételve az ember sorsa.


Közgazdászkén sokkal több lehetőséged lehet és jobban meg is becsülnének.

2021. márc. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!