Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csak akkor van értelme egyetem...

Csak akkor van értelme egyetemre menni, ha műszaki, informatikai szakot választ az ember?

Figyelt kérdés

Ha úgy vesszük, egyedül az informatikához kapcsolódó és egyes mérnöki területek fizetnek jól, pl programozó, gépészmérnök, villamosmérnök. De más szakoknak nem igazán van értelme. Manapság már egy közgazdász se igazán keres jól, egy jogász még annyit sem. Jogi diplomával is akkor lehet jól keresni, ha sikeres ügyvéd lesz az ember, amire kevés az esély és az elhelyezkedés is nehéz. Jogászok nagyrésze is közszférában, közigazgatásban fog dolgozni, ami borzasztóan fizet. Mérnöki szakok közül se fizet jól mindegyik, pl egy agrármérnök is elég rosszul keres, de az elhelyezkedés is nehéz. Ismerek 3 agrármérnököz, kettő traktorosként dolgozik, egy meg a földhivatalban, ami megint közszféra. De egy építőmérnök sem keres jól, kb felét keresi annak, amit egy kőműves. A tanári diplomákról meg ne is beszéljünk, az ilyen diplomákkal bérminimumot lehet keresni.

Nem alaptalanul beszélek, mert én is humán szakra mentem és most tökre kilátástalannak látom az életemet, nehéz az elhelyezkedés és ha fel is vesznek valahova, az is egy pocsékul fizető állás.



2021. febr. 9. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Akkor is van értelme, ha az ember PONTOSAN tudja, hogy mit akar kezdeni vele..!
2021. febr. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi az értelem, ettől is függ. Ha valakinek az anyagiak állnak a fontossági lista elején,akkor elképzelhető,bár még akkor sem tudom ezt teljesen alátámasztani. Ritka nyelvszakból,de még egy átlagos nyelvszakból is ki lehet hozni egész sokat ha az anyagiakról van szó. Vagy ha saját vállalkozást indítasz és sikeres vagy,akkor gyakorlatilag rengeteg egyetemi szakból. Pl emlegetik sokszor,hogy egy építészmérnök sem keres olyan jól->de ha saját irodát nyit nyilván más a helyzet.

Én talpraesettséghez is kötném. Sok szakból többet ki lehet hozni,mint azt első ránézésre gondolnánk. Bár ez nyilván nem pottyan senki ölébe,tenni kell érte valahogy-> Vagy kell anyagi tőke/ismeretség-amit bár szerezni is lehet az évek alatt/jókor kell lenni jó helyen/mindig azt nézni hogyan lehetsz jobb.



"A tanári diplomákról meg ne is beszéljünk, az ilyen diplomákkal bérminimumot lehet keresni." --> Ha az értelem valakinek azt jelenti, hogy minél többet tudjon keresni, akkor valóban nincs értelme tanárnak menni,mert tudjuk ugye mennyi a fizetésük. Viszont ha valaki tanítani szeretne, akkor van értelme. Ezért is írom, hogy az értelem mindenkinek mást jelent.

2021. febr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert nem csak ezekhez van szükség diplomára és nem csak a pénz alapján választ az ember területet. Én közgazdász vagyok, diploma elvárás azon a területen ahol dolgozom és bár tisztában voltam vele pályaválasztáskor is, hogy mondjuk programozóként sokkal többet keresnék, de az nem nekem való. Nem is szeretném és valószínűleg nem is lennék olyan jó benne. Nem vagyunk egyformák és nem is lenne jó, ha mindenki műszaki vagy informatikai szakra akarna menni, mert másra is szükség van.
2021. febr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak azért akarsz egyetemet, hogy legyen egy diplomád, akkor nincs értelme.
2021. febr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4

A pénz miatt

2021. febr. 9. 15:08
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A pénz nem elég motiváció, hidd el nekem. Rengeteg szaktársam van, aki az elején kihullott (műszaki szak), mert csak a pénz miatt volt ott, csak az nem elég motiváció, ha nem érdekel az egész és elég nagy szívás is így. Ne a pénz motiváljon, mert akkor egy életen át utálni fogod a munkádat. Találd meg azt, amit szeretsz és annál találd ki, hogyan lehet belőle sok pénzt keresni (a tanári szakkal is lehet sokat, ha elmész magántanárnak).
2021. febr. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az útolsónak! Én most állok továbbtanulás előtt ismételten,és csak humán szakok jöhetnek szóba,és fontos a pénz,de emiatt már eleve olyat keresek amit ha továbbképzek -olyanra,ami jobban érdekel-,akkor abból lesz is pénz,és akkor tudok majd olyan képzéseken részt venni amik úgy igazán érdekelnek,de kilátástalanok(művészeti). Egyik infós ismerősöm is folyamatosan osztogatja,h miket tanul,és ő szereti ezt,jó ebben,de így is vannak nehézségek,és akkor mi lenne,ha nem is érdekelné? + A tehetség,mert én ha 5ösre érettségiztem volna pl matekból,akkor is fix kibuknék egy gazdasági szakról.


De igen,tudom,necces,mert ez van hajtva: ,,menj pénzügyisnek,gépészmérnöknek, programozónak" és akkor a kör sokaknál így bezárul. De azért ezeket el is kell végezni,és biztosan kell érdeklődés is,hogy a több óra foglalkozás megvalósuljon a szakok valamelyikével,hiszen itt sem elég a minimum. Csak az országon belül kicsivel nehezebb elhelyezkedni humán szakokkal.(szerintem)

2021. febr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én pont, hogy érdeklődés alapján választottam, olyan szakot végeztem, ami érdekelt és szerettem, aztán a végén pofára estem, mikor rájöttem, hogy nem lehet belőle megélni. Ha el is helyezkedek, akkor is éhbér a fizetés. Szóval megbántam az egészet nagyon. Épp azt tervezem, hogy estire megyek szakmát tanulni.
2021. febr. 9. 19:01
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem,hogy milyen szakot végeztél?
2021. febr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Közigazgatás-szervező
2021. febr. 9. 22:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!