Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályaválasztás előtti teszt?...

Pályaválasztás előtti teszt? Te honnan tudtad téged mi érdekel?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi az ami érdekelne igazán.

Szeretek rajzolni,írni, szeretem a matekot meg az egészségtant.

Igazán semmi nem köt le.

Olvasni az egészséges életmódról szoktam leginkább. 18/l



2021. febr. 12. 19:02
 1/7 Banna97 ***** válasza:
100%

Felvi.hu-n vannak azt hiszem pályaválasztási tesztek.


Én amikor döntöttem arra alapoztak, hogy melyik az a tárgy pl ami érdekel és szívesen tanulom, jól megy.


Ahogy írtad szereted a matekot és az egészségtant. Ezen a vonalon indulnék el a helyedben.

Matekhoz kapcsolódóan is van rengeteg egyetemi és szakmai képzés egészségüggyel kapcsolatban szintúgy

2021. febr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Átböngésztem az összes induló szakot a felvin,és kizártam azokat amik nem érdekeltek.
2021. febr. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
elolvastam mindent felvin, kizártam ami biztos nem, és azt kerestem inkább, hogy mire mondom azt, hogy ez eléggé klasszul hangzik, és érdekelne.
2021. febr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
hármas vagyok, ez lemaradt: nekem a felvi tesztje hülyeséget adott ki. legalábbis olyat ami egyáltalán nem érdekelt és szerintem néhány válaszommal ki is zártam azt a szakot amit végül kiadott, szóval érdekességnek jó az, meg hátha meghozza a kedved, hogy legalább egy kicsit utánanézz, hogy mirő szól az a szak, de alapvetően nem kőbe vésett, hogy az ténylegesen jó lesz neked
2021. febr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem egy teszt fogja eldönteni mi érdekel.


Ha semmi nem köt le azt jelenti semmire sem szansz több időt hogy többet foglalkozz vele, mert vagy nem érdekel vagy úgy vagy vele már úgyis tudsz mindent.


Felvin, úgy ahogy írták, végig tudod nézni a szakokat, és választani olyat amibe hajlandó vagy energiát fektetni.

2021. febr. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia :)

Én is így voltam, én ipari termék- és formatervező mérnökire mentem, de a választottjaim között volt az animáció, pszichológia, biomérnöki, molekuláris bionika és az élelmiszermérmöki is. A gondolkozási időben meg is látogattam az egyetemeket, és tudtam beszélni emberekkel is a folyosón a szakról, hogy mi ez igazából. Na meg megnéztem az épületeket, mert nekem nagyon hat a hangulatomra a környezetem, a hangulatom pedig a teljesítményemre, szóval volt, amit végül az épület miatt zártam ki.

Végül júniusban döntöttem el, hogy hova menjek.

2021. febr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nagyon sokáig úgy voltam vele, hogy mérnök leszek, mivel ment a matek, reálos beállítottságú voltam. És azt láttam magam körül, hogy akire ez igaz, az menjen mérnöknek, mert az majd jó lesz. Szimpatikus volt, de még időben rájöttem, hogy tulajdonképpen ez nem érdekel. Egy pályaorientációs napon beültem egy előadásra, mondván, hogy "ez én tuti nem leszek, de az idő azt mondta 3-ra üljünk be, és végülis szeretném tudni mit csinálnék egy ilyen diplomával". Egyáltalán nem népszerű szak, sok előítélet is van vele kapcsolatban, az emberek nem tudják általában, hogy mire jó. Az előadó megkérdezte mindenkitől, hogy kinek mi a terve, mi érdekli. Mikor én válaszoltam neki megkérdezte, hogy tulajdonképpen miért nem megyek erre a szakra, és nem volt semmi válaszom. Leírta milyen a szak, elmondta milyen típusú embereknek ajánlja, és teljesen magamraismertem. Megvilágosodtam hirtelen, biztosan tudtam, hogy igen, ezt szeretném tanulni, ez érdekel. Teljesen be voltam zsongva és nem érdekelt, hogy mindenki kétkedve nézett rám, hogy ugyan tényleg ezt szeretném-e.

Egy hónappal később is annyira biztos voltam benne, hogy nem is jelöltem meg másféle szakot. Csak ezt, több helyen. Ezt is sokan butaságnak tartották, de én biztos voltam a dolgomban.


Már egyetemista vagyok, és azóta egy pillanatra sem bántam meg a döntésemet, hálás vagyok annak az előadónak. Csodálattal hallgatom az előadásokat, várom az izgalmas házikat, totál stréber lettem :D



A történetemből tanulságként azt javaslom, hogy higyj benne, hogy van olyan amit rajongva szeretnél és ne vakítsanak el a népszerű irányok. Nézz körül, hallgass beszámolókat, kérdezz rá a hátrányokra, nehézségekre, hátha valamilyen perverz oknál fogva számodra az előny.

2021. febr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!