Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi felvételi pontom lesz?

Mennyi felvételi pontom lesz?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem már de akkor nem jelentkeztem, van olyan eredmény ami tanusítványon van meg, nem tom ez számít-e. Lényeg a lényeg: közép matek 98%, angol közép 96%, angol emelt 80% meg van 1 felsőfokú angol nyelvvizsgám. Ezekre az eredményekre a felvis pontszámító 428 pontot számol(pécs gazdálkodás és menedzsment, fix ezek alapján duplázással van a legtöbb pontom).


Helyes ez így?


Ugye idéntől -vagy lehet már tavaly is volt nem tom- kötelező az emelt érettségi és én azt gondoltam, hogy azzal az érettségi eredménnyel lehet ezt teljesíteni ami a 2 tantárgy között van ami alapján ugye számolják a pontszámomat, ha ez így lenne akkor a 428 helyett 406 pontom (emelt angol+közép matek) lenne mert ugye ha minden igaz egyszerre nem lehet nyelvi emelt érettségire is meg a nyelvvizsgára is pontot kapni, ami elég határeset, ezért el is akartam menni emelt matekozni, de a 42e ft az nem kevés pénz, ezért ha nem kell nyilván akkor inkább nem mennék, hétfőn akartam bemenni jelentkezni. Remélem érthetően fogalmaztam, előre is köszi a választ!



2021. febr. 13. 17:02
A kérdező szavazást indított:
Helyes a számítás
Helytelen a számítás
10 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:
Nyilván ugye vannak más tárgyakból is eredményeim de azok ilyen 50-60%-osak asszem.
2021. febr. 13. 17:04
 2/6 anonim ***** válasza:
Várj, én most bele is zavarodtam :D Tök jogos a kérdés, mert vagy az 50 pont jár az emeltért, vagy a nyelvvizsgaert asszem 40,ha felsőfokú. Mivel az emelt kötelező, ezért az emelt angoloddal fognak számolni, viszont arra +50 jár akkor, a nyelvvizsga nem. Akkor az tényleg 406. Valaki vilagositson fel, hogy lesz ebből 428?:D Komolyan érdekel, nem most érettségiztem és már nem tudom pontosan mi hogy van. Ha az angol közepet számítják be, akkor viszont nincs meg a kötelező emelt érettségi beszamitva, nem?
2021. febr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A gazdálkodás és menedzsmentet nincs előírva kötelező emelt tárgy. Ezért számol így. Nem kapod meg az emeltért a plusz 50 pontot, a közép angol és közép matekodat duplázzák, es a nyelvvizsgáért kapod a plusz pontot. Az emelt angollal meg teljesítés az általános emelt követelményt. Ha olyan szakot választottál volna, ahol a felvételi tárgyak egyikéből kell emelt, akkor lenne csak 406 pontod.Szetencsére nem ilyet választottál.
2021. febr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Haha, örülök, hogy ekkora az érdeklődés a témával kapcsolatban :D Köszi a válaszokat meg a szavazatokat is!


[link]


A fenti link szerint ugye nem kell feltétlen minden szakon azokkal a tárgyakkal teljesíteni az emelt követelményt ami alapján pontot számíthatnak, gondolom ezért jött ki a pont. Ha jól értem akkor akár testnevelés érettségivel is teljesíthettem volna az emeltet nem?


Ma van 4-ig telefonos ügyfélszolgálat, megpróbálom felhívni őket :D.

2021. febr. 14. 10:54
 5/6 A kérdező kommentje:
Pl ha informatika szakra jelentkezésnél számítotok a kalkulátoron egy felvételi pontot, akkor is hasonló jelenség figyelhető meg, ami szintén a 3-as kommentjét meg a linket támasztja alá
2021. febr. 14. 10:55
 6/6 A kérdező kommentje:
felhívtam az oh-t, azt moondták helyes a számítás!
2021. febr. 14. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!