Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek idén magasabbak...

Szerintetek idén magasabbak vagy alacsonyabbak lesznek a ponthatárok?

Figyelt kérdés
A kialakult helyzet miatt és mivel lassan 1 éve online oktatás van az érettségik vajon jobban vagy rosszabbul fognak sikerülni?

2021. febr. 15. 23:59
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

A pontszámok valószínűleg lejjebb mennek, bár szerintem könnyebb érettségire is lehet számítani. Csak az az általános tapasztalat, hogy az online oktatás nem valami hatékony. Valakinek bevált, sőt van aki jobban is szereti (mondjuk azt nehezen tudom felfogni), de az csak egy kis százalék, csomó helyen le sem adjak rendesen az anyagot csak küldik a feladatokat.

Nyilván ha orszagos szinten rosszabbak az eredmények, akkor lejjebb mennek a ponthatárok is, bár továbbra sem az számít, hanem hogy a többiekhez kepest hogy teljesít az adott diák.

2021. febr. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem alacsonyabbak. Bar a Brexit miatt angol egyetemekre kevesebben fognak menni a bonyolult beutazasi szabalyok miatt, es mas europai egyetemeket jelol meg, aki nem akar itthon tanulni, ettol meg azt gondolom, hogy mar ez a sokadik ev lesz, amikor nem kell ultrabrutal pontszamoktol tartani.

Mas szempont ugyan, de kevesebb a diak. A helyekre mar nincs akkora tolongas mint 10-15 eve. Csokjen az erettsegizok es felvetelizok szama, es nem a nehezsegek miatt, hanem egyszetuen kevesebb gyerek szuletett az ezredfordulon. Az unokatesom is most erettsegizik, 2003-as szuletesu. Max a mindig nagyon nepszeru szakoknal lehet nemi verseny, de egyebkent most mar jonehany eve kb mindenkit felvesznek valahova, plane ha realisan merte fel a kepesdegeit es annak megfeleloen adott be jelentkezest.


Az online oktatas szerintem nem rossz dolog, a "seggelős" tantargyak nem is igenyelnek nagy magyarazatot, ha megvan a tetelsor, csak ki kell dolgozni es bevagni. A gondolkodós targyak igenyelhetnek magyarazatot, pl matek, az online oktatasban ez nemileg nehezebb lehet, vagy szemelyre szabottan, illetve par fos csoportokban kellene elvegezni.De ha belegondolsz, nem jobb ez igy? Elvegre ezba jovo. Műkodik. Otthon vagy, akar pizsamaban, nem utcai ruhaban ulsz egy epuletben harmincadmagaddal a teremben es probalsz nem elaludni.Az otthonod kenyelmebol es biztonsagabol tanulsz, mentesulsz az olyan bosszanto diakeleti dolgoktol mint a klikkesedes, kirekesztes, szivatasok, beszolasok, lenezesek, kikozositesek. A diakok nagyon gonoszak tudnak lenni egymassal. Akikkel pedig akarsz, megbeszelsz talalkozot es bandaztok delutan.

Az iskola, mint fizikailag letezo intezmeny, szerintem elavult, es hogy erre rajojjunk, dgy virus kellett.


De visszaterve a kerdesedhez, nem valoszinu, hogy megugranak a ponthatarok, ha megnezed az elmult 1-3 ev pontjat ott, ahova menni szeretnel, kb ennyi lesz most is. Az erettsegik nemhogy nehezebbek, inkabb konnyebbek lesznek, mindenki joindulatu lesz a nehezsegek miatti kompenzalasi kenyszere miatt, foleg szoban.

2021. febr. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

(1-es vagyok) 2-es, ne haragudj de nem értek veled egyet abban, amit a jelenléti oktatás szükségtelenségéről írtál. Természetesen a jelenlegi helyzetben nincs jobb opció.de egyébként a gyerekek számára az iskola konkrétan a szocializáció legfontosabb színtere. Kettős szerepe van, legalább akkora mértékben szól a társasági életről, mint a tanulásról.

Meg kell tanulniuk közösségben létezni, egymást elfogadni, itt kezdődik a társadalomba való beilleszkedés. Fontos, hogy velük egykorúakkal legyenek mert úgy fejlődik a személyiségük. És ez nem áll meg az általános iskolásoknál, a kamaszoknak is szüksége van a közösségre. Antiszociális zombikat akarunk nevelni? Egész nap a gép előtt ülve sokkal nehezebb figyelni, ahhoz hatalmas önfegyelemre van szükség, ha viszont látod magad körül azt a 30 gyereket fegyelmezetten írni, te is összeszeded magad.

És mégis milyen baratokkal találkozzanak délután, honnan szereznek olyat, ha nem jártak közösségbe?

A kirekesztésről, szívatásról meg annyit, hogy sajnos elkerülhetetlen, megjegyzem, a pedagógusok és szülők felelőssége is, hogy megfelelően kezeljék és irányt mutassanak, de az semmiképpen sem megoldás, hogy elkülönítjük egymástól a gyerekeket, akkor sosem tanulják meg, hogyan légyének hasznos tagjai a társadalomnak.

2021. febr. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A magyar iskolak tobbsege, foleg a leszakado videki teruleteken pont nem arra megy ra, hogy kozossegi es pozitiv elmeny legyen az iskola. Amig bemagolós, tablahoz felelni kihivos es beirasokat osztogatos rendszer jellemzi az iskolakat szocko érabol itt ragadt tanarokkal, lelkileg kiegett oktatokkal, addig igenis jobb lenne otthon. Mindezt a kozepiskolakra ertem. Nem gondolom hogy maganyos zombikká valnanak a tanulok, pont olyan lenne a kapcsolattartas, mintha tele lennenek sose latott facebook ismerossel. Es oktatasi idon kivul, ha igenyuk van ra, megbeszelhetnek talalkozot. Nem eltiltas lenne ez egymastol, hanem valasztas kerdese, hogy kikkel akarnak szemelyesen is idot tolteni. Az agresszorok, vegzalok, kellemetlen alakok es pitsak pedig elkerulhetoek.

Az boven nem eleg, hogy a tanarok meg a szulok figyeljenek oda jobban. Ok nem lehetnek mindig ott jelen, ahol a fiatalok igen. Egyik szemetkedo kreten se akkor fog kotekedni, amikor felnott van a kozelben.

Ha virtualis terben folyik a szocializacio, a küllem miatti csufolodasok is minimalisra szorithatok. Ha valaki dagadt,pattanasos vagy olcsón oltozkodik, sot, mas a borszine, egybol celtabla. Kirekesztik, es csak orulhet, ha beken hagyjak az iskolaidoben, hogy egyedul ulhessen egy padban vagy egyedul ehessen a menzan. En meg nem lattam olyan tanart, aki a szemetkedoket igazan megbuntette volna (foleg ha azok szulei meg magas helyi tarsadalmi statusznak orvendnek, pl igazgatok, polgarmester, vallalati fonok, helyi vallalkozo stb), de meg eztan sincs biztonsagban a kirekesztett, mert majd iskola utan megruhazzak vagy megfenyegetik.

Online formaban magad valasztod meg, hogy oktatas utan akarsz-e ismerkedni, haverkodni, talalkozni. Lehet szervezni osztalytalalkozokat is havi egyszer, fakultativ reszveteli lehetoseggel. Ignoralgatod az antipatikus embereket.

A tarsalgas es baratkozas remekul mukodott a chat.hu indulasakkor vagy kb 10 eve amikor mindenkinek volt MSN-je. Most itt az fb meg az insta. Senki sem marad igazan es olyan szinten maganyos, mint egy iskolai osztalyban a periferiara szorulok, akiket lelkileg a kirekesztettseg es a teljesitmenykenyszer mellett az is terhel, hogy rettegjenek az osztalytarsaiktol.

2021. febr. 16. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Én elfogadom ha te így gondolod, bár nem számítanék végleges online átállásra a közeljövőben, pont a leszakadó vidéki területeken plane nem, egyáltalán nem biztos, hogy mindenkinek elérhetőek a megfelelő eszközök hozzá.

Szerintem nagyon rossz irányba haladunk kommunikáció terén, az interneten való kapcsolattartás sosem helyettesítheti a valódit, és ezt úgy írom, hogy én abszolút a fiatalabb generációhoz tartozom. Az instánál és a facebooknál nincs magányosabb "hely" a világon. De kinek mi, persze.

2021. febr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehetne valaszthato opcio is az online forma akar. Es akkor azok, akiknek otthon nem adott az eszkoz, bemehetnek az iskolaba es eloben hallgathathak a tanart. De akiknek megvan, ami kell, siman online is csatlakozhatnanak.

En tutira traumatizalt vagyok, biztos ezert gondolkodom igy, de rettento rossz volt a kozepiskola, gyűloltem. Annyira jo lett volna, ha nem kell ott lenni es elviselni a megalaztatasokat meg a sok ertelmetlen szabalyt.

Most az egyetemen kifejezetten elvezem az online format, az otthonombol vizsgazom, nincs utazgatas, folyosoi fel napos varakozas a szobelire, masok elott feleles (mert ugye egy eloadja a tetelt, madik nehany meg addig papiron kidolgozza a sajatjat.). Jobban teljesitek most, mint amikor be kellett jarni, tobb kreditem van es jobb jegyeim. Egy aldas lett volna kozepiskolaban, ha kikerulgetem a sok marhat, nem kellett volna szoronganom.

Ugyhogy az elnyomottakat kepviselve en jo dolognak tartom a digitalis oktatast, es biztosan ossze lehetne mixelni a hagyomanyossal valahogy, a fejlodes remenyeben

2021. febr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen élmény volt sokaknak az iskola. Nyilván nem ez lenne a célja, csak a gyerekek néha nem gondolkodnak, vagy még rosszabb, gondolkodnak és direkt bántják egymást. És nem is gondolják, hogy milyen mély és hosszútávú fájdalmat okoznak ezzel.

Eltértünk közben a tárgytól, de sebaj, megesik, majd ír még akinek van mondanivalója a ponthatarokhoz.

2021. febr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen. Kb egyetertunk a kerdes temajaban: konnyebb lesz az erettsegi, de nem feltetlen lesznek magasabbak a ponthatarok.
2021. febr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!