Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnökszakon milyen...

Építészmérnökszakon milyen típusú rajzolási feladatok vannak?

Figyelt kérdés

Hallottam a rajz része elég nehéz. Egy kicsit elő gyakorolni szeretnék.

Pl. Térábrazolás .persepkivikus ábrázolás stb. Nem vagyok otthon a rajz szak szavakban . Néhány példát jó lenne ha tudnátok mondani amit ott adnak.



2021. febr. 16. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Elején valóban van pár tárgy ami a rájuk készségedet de főleg a térlátásodat javítja. Ezek után azért jönnek az épület tervezési feladatok amik már jobbak, de néha azért ejszakázásokkal is járnak. Mondjuk érdekes, hogy mérnökök között az egyik legidőigényesebb szakma, de sajnos végzés után az építőipari mérnökök kilátásai viszont a legkevésbé jók a mérnökök között.
2021. febr. 19. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
rájuk= rajz. Furcsa autókorrekt :)
2021. febr. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Felvételin BME-n (ha még az van mint 8 éve) akkor 2 feladat van, egy hasábokból, fém ívekből és székből álló kompozíciót kell lerajzolni, és egy 3 nézetével (felülnézet, elölnézet, oldalnézet) ábrázolt teret kell egy iránypontos perspektívában megrajzolni.

Egyetemen több féléven keresztül kell az első feladatot ismételgetni, csak finomságokkal kiegészítve (pl színes ceruzával, drapériával)


(ha konkrét példákra vagy kíváncsi írd be google képkeresésbe hogy bme rajz felvételi és csupa olyan rajzot dob ki, amit felvételizők készítettek)

2021. febr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán melyik egyetemre jelentkezel? Tavaly én három különböző egyetemre jelentkeztem és azon belül még az osztott és osztatlan képzésnél is kellett külön alkalmasságit csinálnom, szóval összesen 5ször mentem rajzolni. És mindegyik mást kért.
2021. júl. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!