Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha jelenleg egyetemen tanulok,...

Ha jelenleg egyetemen tanulok, de emellett el akarok kezdeni egy OKJ-s képzést, azt hogy számolják az államilag támogatott félévekből?

Figyelt kérdés
Tehát ha egy félévben két oktatáson veszek rész párhuzamosan akkor 2 félévet vonnak le a támogatott féléveimből, vagy csak egynek számít? Egyáltalán OKJ-s képzésre levonják ezeket a féléveket?
2010. aug. 17. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha az OKJ képzést egyetemen vagy főiskolán végzed, akkor beszámít a támogatott félévekbe, de ha valamilyen szak(közép)iskolában, akkor nem. Tehát ha pl. az ATALANTÁBA vagy MINERVÁBA, vagy ilyesmibe jársz mondjuk intézményi kommunikátor szakra, az nem számít (és egyanúgy ingyenes), de ha ezt a BGF-en végzed el, akkor levonják a támogatott félévek számából.
2010. aug. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

tök jó, hogy feltetted ezt a kérdést, én is kíváncsi voltam a válaszra:)

ja és kérdezhetek egyet?:D így fizetős az okj? mert 23 éves korig ingyenes, én 21 vagyok most, egyetemista.

2010. aug. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nappalin 23 éves korig, estin és levelezőn korhatár nélkül tandíjmentes. :)
2010. aug. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, én estin szeretném végezni, akkor így mindenképpen ingyenes lesz ha jól értem. De ha diplomát fél évvel hamarabb kapok mintha befejezném a képzést? Akkor már szakképesítésem van ugye...
2010. aug. 17. 11:09
 5/6 anonim ***** válasza:
A diploma az NEM szakképesítés, hanem diploma. A kettő nem függ össze. A szakképesítés megszerzését a közoktatási törvény szabályozza (tanulói jogviszonyba kerülsz), a diplomáét pedig a felsőoktatási törvény (hallgatói jogviszony), tehát a finanszírozása is másik alapból történik. Így el lehet végezni egy ingyenes OKJ képzést + 12 félév alatt egy ingyenes diplomát is lehet szerezni.
2010. aug. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget!
2010. aug. 17. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!