Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik nem büfészakok? Mit...

Mik nem büfészakok? Mit érdemes tanulni? Hol lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, most kell majd fakultációt választanom. 4,6 volt az átlagom évvégén, matekból és fizikából lettem 3as. Merre lenne érdemes továbbtanulnom?
2010. aug. 17. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Semmire.. munkahely hiány van...

Tanulj szakmát!

2010. aug. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem hülyeség ez a büfészak dolog. Azt tanuld, amihez kedved van, ha jó vagy valamiben akkor mindennel el lehet helyezkedni. Mondanám, hogy mérnökökből kevés van, de olyat ne tanulj ami nem érdekel, mert az egész életed dögunalom lesz a munka terén.
2010. aug. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem fogok szakot tanulni...:D

Gyermekorvos szeretnék lenni, de a fizika/matek sajnos nem az erősségem...:(

2010. aug. 17. 14:53
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

"ha jó vagy valamiben akkor mindennel el lehet helyezkedni. "

kicsit álmodozó ez a hozzáállás, ha valamilyen szak/szakma telített, akkor nagyon nagyon nagyon jónak kell lenned ahhoz, hogy egyáltalán behívjanak majd interjúra, és akkor az még nem jelenti azt, hogy felvettek.....


kedves kérdező, szerintem nézz álláshirdetéseket, és azok alapján válassz majd szakot.

2010. aug. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Az orvosihoz nem igazán kell matek. Fizika is túlélhető.

Inkább biológia és kémia. Ha ez az álmod, tegyél érte, ne nyavajogj:) (már bocsi:D). Én kémiából voltam totál sík, de 11.-ben kitaláltam, hogy márpedig orvosi és semmi más. Összeszedtem magam (igaz, fizikából érettségiztem kémia helyett:D) és már túl vagyok az első éven:)

2010. aug. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nincs olyan, hogy büfészak. Ha valaki valóban elhivatott az sok mindent eltud érni :)
2010. aug. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Ne is figyelj oda a büfőszakos-tömegszakos fecsegésre.Te 4,6-os átlaggal simán mehetsz főiskolára vagy egyetemre :)


Tanuld azt amihez kedved van bármit ami tetszik , vagy amihez tehetséget érzel magadban.

Mérnökit nem ajánlom mivel ott elég kemény a matek.

Válogathatsz kedvedre ,rengeteg szak létezik válogathatsz kedvedre.

2010. aug. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Még azt hogyha jó vagy valamiben tehetséges vagy és szereted csinálni akkor el tudsz helyezkedni a végzettségednek megfelelően.
2010. aug. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Most döntsd el büfé szakos vagyis olyan egyetemista akarsz lenni aki kevés melóval szerez egy diplomát vagy gyerekorvos. Mert utóbbihoz elég sokat kell tanulni és nem árt ha mondjuk biosz kémia faktos vagy ,vagy kémia helyett fizikás. Szóval dönts magad!
2010. aug. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Kémia-biosz faktot jelöltem be, mert előlegezni kellett áprilisban. De meg lehet változtatni.
2010. aug. 18. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!