Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát kellene választ...

Milyen szakmát kellene választanom? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tudom ezt más nem tudja eldönteni helyettem, de csak van valaki aki legalább tippeket tud adni vagy segíteni valahogy.Gimnáziumba járok és májusban ki kell választani, hogy milyen faktot tanulok majd, amihez előbb azt kéne eldöntenem, hogy mivel megyek tovább egyetemre. Az a baj hogy sokminden érdekel. Van néhány szempontom: A Debreceni egyetemre akarok menni,jól fizető, lehetőleg ne fizikai munka legyen, Magyarországon szeretnék dolgozni ezért olyan érdekelne amivel szinte biztosan el tudnék helyezkedni. Kedvenc tantárgyaim: kémia, földrajz, biosz,töri, a matek magyar sem okoz gondot.szeretem az idegen nyelveket is 3- mat tanulok: angol, spanyol, német

Tanár,óvonő nem szeretnék lenni.

Ezeken kívül bármi érdekel valami olyat szeretnék ami megéri a sok kemény tanulást, mivel 1.osztályos korom óta kitűnő vagyok így nagyon sokat tanulok.

Előre is köszönöm a segítséget.



2021. febr. 22. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Ha szereted a kémiát és a matekot, akkor esetleg vegyészmérnök. (Nem tudom, hogy Debrecenben van-e). Földrajz, biológia, matek összetétellel esetleg környezetmérnök (szintén nem tudom, hogy Debrecenin van-e meg kell nézni 😇😇)

Idegen nyelvekkel, pedig tolmács, viszont úgy tudom, hogy ahhoz sok nyelven kell tudni megfelelő szinten (pontosan ez nem tudom mi).


Mérnöki szakmákkal biztosan el fogsz tudni helyezkedni, tolmács ismerősöm egy sincs.


Viszont egyetlen egy szakon sem csak olyan tárgyak vannak, amelyeket szeretni fogsz, biztosan lesz olyan egy két tölteléktárgy, ami nem lesz a szíved csücske. 😇


Hajrá az érettségihez!

2021. febr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ🙂
2021. febr. 22. 23:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Én informatikát vagy villamosmérnökit ajánlanám, esetleg valamilyen más mérnöki területet. Vidéken, megyeszékhelyen is el lehet vele helyezkedni, jól is lehet vele keresni.


Ha jó a nyelvérzéked és jól beszélsz nyelveket, akkor jog is szóba jöhet. Csak ott arra kell figyelni, hogy Pesten vannak jogi állások többségében, vidéken nehezen lehet elhelyezkedni.


Próbálj olyan területet keresni, ami érdekel is, pl. szabadidődben is szívesen olvasnál róla. Lehet ez bármi, informatika, vegyészmérnök, jogász, stb.

2021. febr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2021. febr. 23. 07:43
 5/6 anonim ***** válasza:

1. Hozzászóló vagyok, villamosmérnökin tanulok. Azért nem ajánlottam ezt a szakot, mert nem említetted meg, hogy a fizikát szereted, és ez eléggé fizikás tárgy, vannak tárgyak klasszikus és modern fizikával, de leginkább ugye a fizika elektronikai/áramkörös része a lényeg.

Informatikusnak tanul a bátyám, mivel nem említetted, hogy bármennyire is értesz hozzá, vagy szereted az informatikát, így ezt szintén ilyen okból nem ajánlottam.


De persze mindkettőhöz kell a matek és a nyelv (leginkább angol) mindenképpen, szóval egy részét mindkettőnek felhoztad :D

2021. febr. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A fizika nem a kedvencem viszont nem is utálom mivel az is jól megy, az informatikát nem szeretem mivel eléggé unni szoktam magam az infó órákon és valahogy nem kelti fel az érdeklődésemet.
2021. márc. 1. 21:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!