Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matematikus vagy vegyész legyek?

Matematikus vagy vegyész legyek?

Figyelt kérdés

Ez a két szak érdekel, vajon melyik éri meg jobban? Matekból van egy 100%-os emeltem, kémiából és 100%, fizikából egy 98%, a nyelvek is jól mennek, van egy pár felsőfokúm. Mivel kaptam megajánlott helyet az egyetemtől, nem Magyarországon fogok tanulni, de ez lényegtelen. Mérnöki és hasonló szakok nem érdekelnek, hisz ott nem tanulnak olyan mélységben se matekot, se kémiát, mint természettudományos szakokon, ráadásul nem tudhatom van e műszaki tárgyakhoz affinitásom.


Ha esetleg valaki matematikus vagy vegyész lenne, leírná, hogy telik egy napja? Megbánta e, hogy ezt választotta, vagy sem? Milyen szintig jutott el? Esetleg, ha nem titkolja még annyit, hogy mennyit keres és ehhez mennyit kell dolgozni? Én PhD-ig tervezem, ha minden úgy alakul, ahogy tervezem Egyébként osztatlan szakon fogok kezdeni, szóval, ha csak ki nem esek, a mester diploma már biztos, újra felvételizni nem kell. Matematikus vajon dolgozhat otthonról? Vegyész gondolom nem.


Bármilyen információ jól jön. Nem ez alapján fogok dönteni, de körbejárnám a kérdést itt is.



2021. febr. 23. 07:12
A kérdező szavazást indított:
matematikus
vegyész
14 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Matematika

Egyszerűbb megérteni

2021. febr. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy mindhárom tárgyból emeltem van, de végül is ez is lényegtelen. Eddig vegyésznek készültem, a matematikus szak mostanában kezdett megfogni, ezért nehéz "váltani", viszont jelenleg én is affelé húzok, viszont valamiért úgy érzem, hogy egy lehettel egyszerűbb lenne a kémia szak, nem tudom matekon mennyire kell "pengének" lenni. Jó vagyok matekból, de azért nem vagyok egy zseni, kemény munkával értem el, azt amit. Bár a külföldi egyetemen talán némileg máshogy van, mint itt. Pl. Az Eltéről sok negatívumot olvastam, a külföldi egyetem honlapján az van írva, hogy könnyű váltani matekról kémiára és fordítva és eléggé elejéről kezdik az alapozást. Nekem ez a home office nagyon bejön, ezért is fordult meg a fejemben, hogy talán matematikusként dolgozhatnék otthonról, vegyészként kétlem, de ki tudja. Elméletileg mindkét szakot el lehet végezni egyszerre, azt írja az oldaluk, ennek még utána kérdezek az egyetemen, mert elég brutálisnak hangzik, de nagyon klassz lenne.
2021. febr. 23. 08:37
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Nem feltétlenül kell mindenáron választanod a kettő között. Iratkozz be mindkettőre, és majd meglàtod.
2021. febr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3-as: Igen, ezt tervezem, csak nem tudom, hogyha az egyik alszak lesz,akkor az mennyire lesz egyenértékű azzal, mintha valaki főszaknak venné fel, illetve melyik legyen a fő- és melyik az alszak, de gondolom, ha elegendő mennyiségű órát veszek fel, akkor egyenértékűek lesznek. Ennek is utána kérdezek az egyetemen. Mindkettő nagyon érdekel. Elvileg itt úgy van, hogy első évben kell eldönteni, hogy matematikus, fizikus vagy kémikus akarsz lenni és legalább kettőt biztos lehet párhuzamosan csinálni, ezt írták eddig.
2021. febr. 23. 10:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!