Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a szakról?

Figyelt kérdés
BGE-KVIK turizmus-vendéglátás angol nyelven? Mennyire éri meg? Hol tudok elhelyezkedni? És magáról az egyetemről mi a véleményetek? Eddig sok embertől hallottam, hogy milyen szuper és színvonalas, de itt gyakorin eléggé lepontozták, utolsó helyre rakták. :/

2021. febr. 28. 23:05
A kérdező szavazást indított:
Ajánlom a szakot
Nem ajánlom a szakot
26 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Hát én akit ismertem, az otthagyta. És mihez akarsz vele kezdeni, ha nem is tudod mire jó?! Sajnos semmire nem jó, pláne mostani helyzetben...
2021. febr. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És miért hagyta ott? Tudom, utána olvastam hol lehet elhelyezkedni de azok csak irányt mutatnak és engem egy személyes tapasztalat érdekelne, hogy, aki itt végzett, az most mit csinál?
2021. febr. 28. 23:59
 3/10 A kérdező kommentje:
Mert nem feltétlenül egy hotelben vagy egy utazási irodában kell ezzel a diplomával dolgoznom, ami jelenleg tényleg nem működőképes. Biztos, hogy rengeteg más lehetőség van. :)
2021. márc. 1. 00:01
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Biztos..
2021. márc. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Azért hagyta ott, mert xar volt és most közigazgatásban dolgozik protekcióval.
2021. márc. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
98%

Turizmus vendéglátásos hallgatók általában diplomás recepciósok vagy valami nagyon hasonló.

Vagyis én ezt láttam mindig, hogy aki ilyen területen tanul az valami recepciós munkát végez.

2021. márc. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
99%
Ez a szak annyiból értékes, hogy egyrészt két szakmai nyelvvizsga kell hozzá, másrészt papíron gazdasági végzettséget ad. A turizmuson belül eléggé telítve vannak a pozíciók, de olyan helyekre el tudsz menni, ahol csak az számít, hogy gazdasági diploma és beszélsz nyelveket (multik, azon belül is főként SSC-k). De akkor már inkább javaslom a nemzetközi gazdálkodást, ami ugyanezeket fel tudja mutatni, de nagyságrendekkel értékesebb diploma.
2021. márc. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
96%
Egyetértek az utolsó válaszolóval.
2021. márc. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Kedves 6-os:)

Turizmus-vendéglátás szakon végeztem 2017ben, de a kötelező szakmai gyakomon kívül (ami természetesen külföldön volt) soha nem dolgoztam a vendéglátásban. SSC-ben helyezkedtem el és jelenleg 600k+ a bruttóm (vidéken!) valamint rengeteg extra juttatásom van. gondolom azt mondanom sem kell hogy a koronavírus alatt 25%-ot nőtt a bérem. szóval nem minden turizmusos lesz diplomás recis:)

2021. márc. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Turizmuson végeztem idén a Corvinuson, én sem vagyok "diplomás recis". Még anno diákként, 1. évem után dolgoztam 5 hónapot szállodában recepción, de ennyi, utána mukltiknál helyezkedtem el és még a tanulmányokhoz is kötődött.


Szerintem ha ezen a szakon vagy és nem csak tanulsz, hanem csinálsz mást is mellette, pl. gyakornoki munkák, hallgatói szervezeti tevékenység, akkor nem lesz gond. Én most is egy multinál dolgozom, augusztusban vették fel ide már teljes állásba, mint pályakezdő, és csak most januárban végeztem.


Annyiban egyetértek a többi válaszolóval, hogy szerintem sem a legértékesebb diploma viszont. Nálunk egész sokan átmentek marketingre, meg páran nemzetközi gazdálkodásra. Szóval ha érdekel, vágj bele, max ha nagyon nem tetszik, tudsz szakot váltanim

2021. márc. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!