Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szolnokon indul 2 éves érettsé...

Szolnokon indul 2 éves érettségi szeptemberben, ahova elég a 8 általános? (9et kétszer végeztem el, most vagyok 10.es ha esetleg beszámítanak évet)

Figyelt kérdés
2021. márc. 2. 20:13
 1/3 anonim válasza:
0%
Erre az érettségire csak szakmával rendelkezők vehetenek részt! Nappalin tudod letenni max ha az éretsegi vizsgát 25. Éves kor előtt teszel.
2021. márc. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
Így van ahogy az első is írja, két év alatt csak azok végezhetik el, akiknek van szakmája és 25 évnél nem idősebbek, bár ez utóbbi feltétel a te esetetben gondolom teljesül. Illetve régebben még volt valami olyan feltétel is hogy ha a szakma megszerzése után több mint X év telik el, akkor csak 3 év alatt van lehetőség érettségit tenni, de nem tudom hogy azóta ez a szabály még érvényben van-e. Szolnokon egyébként több intézmény is indít ilyen kétéves tanfolyamokat. (Azt hiszem hogy a közgé, a bercsényi, az épfa, de még talán a széchenyi is. Viszont ha betelefonálsz a szakképzési centrumhoz akkor biztosan kapsz egy teljes listát.)
2021. márc. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ez nem igaz, esti tagozaton bárki elvégezheti nem kell szakma. 10 osztály szükséges sok helyen van ahol csak 9 osztály. Aztán hogy mihez kezd egy sima érettségivel az más kérdés. Szóvá lehet menni de 9-10 osztalyal már lehet jobban megéri estin egy szakma ha akad olyan ami érdekel.
2021. aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!