Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tovább tanulási lehetős...

Milyen tovább tanulási lehetőségem lenne(főiskola/egyetem) ha a matematikát kiszeretném hagyni vagy legalább minimalizálni?

Figyelt kérdés
pl ügyvédeknek szerintem nem kell annyira
2021. márc. 5. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Humán szakok.
2021. márc. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17%

Biosz kémia megy? Azok a többi sztár szakmák. (Orvos, gyógyszerész, állatorvos, biológus)


Bölcsészből meg média, újságírás, jogász...


Illetve a gazdasági szakok azért nem matematikus szakok, egy turizmus vendéglátást a diszkalkuliások is elvégzik...


Illetve gyógypedagógus, tanár, konduktor, gyógytornász.

2021. márc. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

A természettudományokon kőkemény matek van, komoly számításokat kell elvégezni. Orvos? GYÓGYSZERÉSZ? Tudod, mennyi bonyolult kémiai képletet, egyenletet kell nekik tanulniuk? A gazdasági vonalat meg ugye nem gondoltad komolyan egy olyan ember számára, aki kifejezetten kerülni akarja a matekot, tehát vélhetően gyenge volt belőle? A diszkalkuliás “vicceden” konkrétan felröhögtem érintettként. Nem, egy diszkalkuliás marhára nem fog elvégezni egyetemi szintű matematikai tárgyakat (aki mást mond, az nem diszkalkuliás, ők már a középiskolát is nagyon nehezen végzik el, könnyítésekkel, pl extra idővel írnak érettségit sokszor vagy egyenesen fel vannak mentve). Aki gyenge képességű, annak is nagyon-nagyon kemény menet lesz.


Kérdező, azt kéne tudnod, hogy azért vagy rossz matekból, mert pl nem tanultál eleget, rossz volt a tanár stb vagy tényleg a képességeiddel van baj, pl diszkalkulia, figyelemzavar nem áll fent?

Ha előbbi a helyzet, akkor gyakorlás segíthet, de ha utóbbi, akkor tényleg egyetértek, hogy nem akarsz matekos szakot. Az sajnos nem jó hír, hogy nagyon sok helyen jelen van, pl ügyvéd is tanul statisztikát, bár nem sokat, talán az túlélhető valóban gyenge tudással is. A nyelvszakokat ajánlom még egyébként, azokon egy perc számolás sincs.

2021. márc. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

annyira nem brutális a helyzet közepes meg volt mindig de ha nem nézek pár alkalmat nem voltam jeles soha annyira nem is a kedvenc tantárgyam.


Tervezgetnék még van időm de már tervezek és inkább olyan irányt amiben nincs annyi matek egyszerűen nincs türelmem hozzá.

2021. márc. 5. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!