Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségek vannak...

Milyen lehetőségek vannak manapság autóelektronikai műszerész végzettség megszerzésére?

Figyelt kérdés
Illetve nem is az a kérdés lényege, hogy milyen képzés keretein belül végezhető el, mert azt rövid guglizással kiderítettem, hanem az, hogy hol érdemes belevágni, ahol a képzés színvonala nem a béka segge alatt van, és emellett hogyan néz ki a gyakorlati képzés? A 90-es években érettségiztem autószerelőként, de pár éven belül elhagytam a pályát. Aki tanult / dolgozott ezen a szakterületen 2000 körül, az tudja milyen képzés és utána milyen lehetőségek voltak, hányingerem volt az egésztől. Nem is kell csodálkozni, hogy a végzősök 90 százaléka egy percet nem dolgozott a szakmában. Azóta is (részben) műszaki, gépészeti területen dolgozom, jól keresek, de néha eszembe jut, hogy mi lett volna ha akkoriban van ilyen nagy szakemberhiány: talán nem utáltam volna meg a szakmát rövid idő alatt, mielőtt igazán kitanulhattam volna suli után a gyakorlatban. Ha nem feketén minimálbérért kell összelapátolni a vállalkozónak a luxusvillára valót napi 10 órában, miközben mindenkit kirúgással fenyegetnek aki nem akart még hétvégén is bemenni ingyen. Szóval szakmabeliek véleményét várom, hogy ha mostanában autóelektronikára akarnék váltani, akkor mit javasolnátok Budapesten, milyen konkrét lehetőségeket, melyik képzési intézményt, hogyan lehetne minimális gyakorlatot szerezni már a képzés alatt, utána kezdőként könnyű -e elhelyezkedni (persze ez évek múlva változhat) stb.

2021. márc. 5. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, most hol, mit, és milyen színvonalon tanítanak most, ha ezt a szakmát szeretnéd, annyi biztos, hogy nem az iskolában fogod megtanulni a szakmát, és nagyjából tízévenként újratanulhatsz mindent, a régieket meg akár el is felejtheted.
2021. márc. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Hello. Én pár éve dolgozok autóriasztó szerelőként papír nélkül.

Szeretném én is megcsinálni a szakmát csak nem találok sehol jó képzést. De tényleg csak gyakorlatba lehet megtanulni rendesen.

Lehetőség sajnos nem sok van, mint alkalmazott. Míg villanyszerelőként vagy autoszerelőként annál több.

Sajnos a tulajdonos/ főnökökben meg mindig a régi mentalitás el. “ minél több profit, te szar vagy örülj hogy dolgozhatsz”

Jól lehet vele keresni de sok idő után. Addig sajnos ezeket le kell nyelni. Tűrni és tanulni. Az sajnos sok sok év.

2021. márc. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!