Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha épületenergetikai cégnél...

Ha épületenergetikai cégnél szeretnék dolgozni, az MSc képzések közül az energetikai mérnökit vagy épületgépészetet válasszam?

Figyelt kérdés
Melyiket lenne érdemes hogy készíthessek én is pl energetikai tanúsítványokat?
2021. márc. 8. 14:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő jó, láttam én már energetikai tanusítványt gépésztől és energetikustól is!


Igen közel állnak egymáshoz!

2021. márc. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Attól függ mi a BSc mérnöki diplomád, mert egyes BSc-kkel is lehet készíteni energetikai tanúsítványt csak 1 év szakmai gyakorlat igazolása kell a diploma után plusz a szakmai+jogi vizsga letétele.

Én a gépészmérnöki mesterképzést ajánlom épületgépész szakiránnyal, ilyet egyelőre csak Pécsett tudsz tanulni, de ha nem épületgépész a BSc szakirányod, akkor kell kreditpótló tantárgy.

De gondolom a BME-re akarsz jelentkezni, mert ott van ez a 2 mesterképzés, nem tudok nyilatkozni. Az épületgépésszel a későbbiekkel azt hiszem tervezési jogosultságod is lehet diploma után 3 év gyakorlattal addig az energetikai mérnöknél kevesebb a lehetőség ha önállósodni akarsz.

2021. márc. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!