Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Élelmiszeripar vagy építészkép...

Élelmiszeripar vagy építészképzés?

Figyelt kérdés
Most vagyok 11.-es és közeledik a pályaválasztás, egyelőre ez a kettő ami felmerült bennem.

2021. márc. 12. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Az építész sokkal inkább hivatás, mint az élelmiszeripari mérnök.
2021. márc. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Agrár , élelmiszer és építőipart jó messzire elkerülném mérnökként, mert sokkalta kevésbé adnak verseny képes fizetést illetve normális munkaidőt / munkakörülményeket mint más iparágak. Én is érintett vagyok a kérdésben és így érzem. ( rengeteg szakmabeli is alátámasztja ezt amikor beszélgetünk ezekről ). Ha legközelebb választanom kellene én a gép/ járműipart vagy az It/ villamos mérnöki vonalat választanám. Jellemzően normálisabb, családbarátabb munkaidőt várnak itt el jobb fizetésért.
2021. márc. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Építőipar meg ezek sok esetben még a múlt században toporognak. Heti 6 nap 10 órás melók mérnökként. Nevetséges.
2021. márc. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mégis nagyon népszerű mostanában, meg rengeteg irodáról hallok, és sok új ház,lakópark épül, érdemesebb kisebb irodához menni vagy alkalmazottként esély sincs jobb fizetésre?
2021. márc. 13. 17:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Küldtem priviben linket.
2021. márc. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Építőipar nem egyenlő építészet!!! Tök más a kettő, építészeket előszeretettel alkalmaznak színházak, filmstúdiók, autógyárak, múzeumok, de még a divatvilág is. Az építészképzés is egy 5 éves osztatlan képzés aminek kevés köze van a 3,5 éves építőmérnök képzéshez - ami megint csak nem kizárólag épület építészet, mert ezt a szakot Civil Engineerként ismerik a nagyvilágban ami közlekedésinfrastruktúrától kezdve vízszabályozó gátakon és olajkutakon át a telekommunikációs hálózatokhoz tartozó adótornyokig sok mindent magában foglalhat. A térinformatikáról nem is beszélve amiben hazánk kis-nagy hatalomnak számít. Sőt - szerintem konkrétan hülye aki ezeken a képzéseken megszerezhető tudással el akar menni mondjuk családi házakat vagy lakóparkokat tervezni.
2021. márc. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
akkor egy építészmérnöki oklevéllel hova érdemes elmenni, ha nem tervezőirodába?
2021. márc. 13. 18:45
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

6: most vagy egy olyan embert beszél aki még iskolában ül,vagy oktat 200 ezerért PHD-val a zsebében, vagy csak szerelmes a szakmába.


Talált?


Egy kezdő villamosmérnök 450-500 bruttó körül indít egy autóipari multinál. Tessék avval versenyezni!.

2021. márc. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!