Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A lovári cigány nyelvvizsga...

A lovári cigány nyelvvizsga elfogadott az egyetemeken?

Figyelt kérdés
Olvasgattam egy jó pár oldalt ezzel kapcsolatban de elvesztem a sok információ között, igazából csak a plusz pont miatt szeretném megcsinálni, mert az angol kivételével nem nagyon megy más nyelv, a lovári érdekel, és ahogy olvastam nem olyan nehéz mint más nyelvvizsgát lerakni. Ne értsetek félre, nem mondom hogy könnyű, csak könnyebben tanulnám mint például egy német nyelvet. Köszönöm előre is azokat a válaszokat, akik előresegítenek, nem pedig azt keresik mibe köthetnek bele. köszönöm

2021. márc. 12. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem.
2021. márc. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Nem és jól is van így!

Semmire se jó. Minek egy használhatatlan nyelvből vizsga.? Kivéve pl szociológusoknál v. Hasonló...

2021. márc. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Én tanultam, nehézségileg az angol és a német között van. De semmire se jó
2021. márc. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
29%
Te most ugye szórakozol itt?
2021. márc. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Elképzelhetjük a Bernoulli-egyenlet levezetését lovári nyelven.... :-D :-D
2021. márc. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Ezeket fogadják el: angol, német, francia, spanyol, olasz, orosz
2021. márc. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha pedagógiához köthető szakon vagy: óvodapedagógus, csecsemő és kisgyermeknevelő, tanító és azt hiszem a gyógypedagógia is, akkor igen. Valamint romológia szakon is gondolom, de ott alapból a képzésben szerepel a beás és a lovári nyelv.
2021. márc. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Még az NKE-n is elfogadják, szóval igen.
2021. márc. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valahol igen, valahol nem. Nézz vagy kérdezz utána. Egyébként ha már "egyszerű" nyelv, akkor inkább eszperantó. Kulturáltabb a használók köre.
2021. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Olyan nyelvvizsgát fogadnak el, aminek van a területen jelentős szakirodalma. A segélyért való rinyálás nem tudományos nyelvezet.
2022. okt. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!