Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hageni Távegyetemen megéri...

Hageni Távegyetemen megéri mesterképzést végezni? Itthon el lehet vele helyezkedni? Mennyire bírható, hogy minden távoktatásban és németül zajlik?

Figyelt kérdés
Bárkinek szívesen fogadom bárminemű tapasztalatát, aki oda jár vagy járt. Több szakkal is szemezek, így bármelyik szakra járónak megköszönöm, ha megosztja velem a tapasztalatát!

2021. márc. 13. 15:20
A kérdező szavazást indított:
Igen, megéri
Nem, nem éri meg
Szakfüggő - kifejtem kommentben
7 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
BSc-t végzek ott, igaz egy ideje kint is élek Németországban. Az egyetemnek nagyon jó neve van a munkáltatóknál, szívesen felveszik a végzetteket. Azt kell végiggondolni, hogy fekszik-e a távoktatás, mint intézmény, mert ezzel nem mindenki boldogul. Talpraesett, önálló, felnőtt emberekre van szabva a képzés.
2021. márc. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van már több diplomám és idén meglesz a doktori fokozatom is, úgyhogy az önállóan tanulással nincs gondom. :) A már meglévő tudásomat/végzettségeimet szeretném kiegészíteni, és azért nézegetem elsősorban a Hagent, mert itt vannak ösztöndíjlehetőségek, illetve maga a tananyagköltség is messze elmarad egy magyar egyetem tandíja mögött. (Értelemszerűen én már csak fizetős képzésre tudnék itthon menni.)
2021. márc. 13. 19:24
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Értem én, nekem is van már diplomám és egy PhD-m (mint sokaknak az évfolyamon), ezzel együtt is más azért, mint egy hagyományos egyetem. A tandíj való igaz, hogy kedvező. Szerintem ha érzel magadban annyi eltökéltséget, akkor hajrá.
2021. márc. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam kicsit (a 3-as kollégával közösen) egy fél évig. Nagyon jó a színvonal, de nekem a nyelvi nehézség miatt túl nehéz lett volna. Átiratkoztam egy angol nyelvű egyetemre, és az gond nélkül megy. Tehát azt is gondold át, hogy németül tudsz-e felsőfokon. A színvonal egyébként nagyon magas, a vizsgák atom magasak, és az egész igényli a napi 2-3 óra tanulást, különben el se kezdd. A diplomát a németek nagyon szívesen veszik, a magyarok nem ismerik.
2021. márc. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
* a vizsgák atom nehezek
2021. márc. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, hogy idepofátlankodom, de kedves 4. válaszoló, azt esetleg megkérdezhetem, hogy melyik angol nyelvű egyetemre íratkoztál át? Engem is érdekelne Hagen, de a nyelvi részétől egy kicsit tartok, szóval nagyon nyitott lennék olyan alternatívákra, ahol kb. ugyanezt kapnám, csak nem németül. 😅 Köszönöm előre is, ha válaszolsz!
2021. ápr. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező+hármas válaszadó! Nektek mely tudományágból van PhD doktori tudományos fokozatotok?
2023. jan. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7. Nekem teológiából. 4-es vagyok.
2023. jan. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es, immunológiából (3-as vagyok)
2023. jan. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
8, 9: Gratulálok, nekem jog- és államtudományból van.
2023. jan. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!