Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tantárgy kötelező,...

Milyen tantárgy kötelező, hogy sportorvos lehessek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én 10.-es vagyok és most a fakválasztás előtt állok. Már tudom, hogy milyen fakokat fogok felvenni: magyar, biológia. És elképzelésem is van, hogy minek szeretnek továbbtanulni: sportorvos vagy gyógytornász. Szívesebben lennék sportorvos, de ahhoz el kéne végezni az alap orvosit aztán utána lehet szakosodni, és a kérdésem az lenne, hogy ha én sportorvos akarok lenni és jelentkezem az alap orvosira, akkor oda csak sikeres biosz-kemia érettségivel vesznek fel, vagy jó a magyar-biosz is?

Szerintetek melyik jobb: sportorvos vagy gyógytornász??

A válaszokat előre is köszönöm! :))



2021. márc. 13. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Emelt biosz és emelt kémia vagy fizika kell.

Gyógytornász szakra is kell biosz, kémia, de talán nem emelt szinten, viszont a pontoknál segít, mert ugye többet ad.

2021. márc. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyértelmű mindkettő biosz-kémia/fizika. Annyi különbséggel, hogy még az orvosira mindkettő emelt a gyógytornászra elég a bioszt emelten. Olyan tárgyakat kérnek felvételi követelményként, amit ott is tanulsz, mivel a magyarnak semmi köze az orvos/gyógytornász munkájához, ha ezeket szeretnéd választani, akkor a magyar fackt helyett kémiát vagy fizikát vegyél fel. A magyarnak ebben az esetben semmi haszna.
2021. márc. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyar emeltet is tehetsz ahhoz, hogy gyógytornásznak tanulj, viszont az egyetemen nem sok hasznát veszed. Ha az orvosi a cél, akkor teljesen felesleges, oda csak az emelt bioszt és emelt kémiát/fizikát fogadnak el, ha az a fő célod, akkor biosz mellé kémiát vennék fel a helyedben.
2021. márc. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oo rendben :// nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! :))
2021. márc. 13. 21:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytornásznak tanulok, gimnázumban végig emelt szinten tanultam a biológiát és kémiát, bár az utóbbi nem ment olyan jól, de mégis örülök neki, hogy végig szenvedtem és faktnak is felvettem mert sokkal könnyebben megértem az összefüggéseket, könnyebben megy a tanulás, hogy az alapokat már megkaptam. Vannak olyan szaktársaim akiknek jóval nehezebben megy a tanulás, pont ezért mert egyik tantárgyat sem tanulták rendes, nem vették fel faktnak.
2021. márc. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szintén gyógytornásznak tanulok. Nekem konkrétan nem volt se bioszom, se kémiám, se semmilyen természettudományos tárgyam középiskolában. A felvételi során nem kell biológia vagy kémia érettségi közép szinten sem a gyógytornász szakra. Engem is így vettek fel. Viszont, így valóban sokkal nehezebb az egész, mert van anatómia, ahol nem ártana egy alap, de így is kivitelezhető több tanulással. Ha tudsz választani, szerintem megéri egy biológia/kémia fakt és legalább középszinten leérettségizni belőle, mert ha tényleg érdekel, csak nem sikerülne rosszul és ezeken a pályákon jól jön a továbbiakban.
2021. márc. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!