Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen esetben hogy működik a...

Ilyen esetben hogy működik a csúszás az egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 6 féléves képzésre járok, most írom a szakdolgozatom, alapképzést követően szeretnék mesterképzésre menni, viszont több akadályba ütköztem. Mint sokan mások, én is nagyon rosszul választottam konzulenst, egyszerűen nem jutok vele dűlőre, illetve sajnos az egész vírushelyzetnek és természetesen a saját halogatásomnak köszönhetően még nem szereztem meg a diplomához szükséges nyelvvizsgámat sem. Tudom, hogy megkésve is be lehet mutatni a nyelvvizsgát a diplomához, azonban előtte sajnos ugye mesterképzésre sem mehetek, így egy évig biztos nem lenne jogviszonyom, ami azért lenne nagyon kedvezőtlen mert abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy jelenleg egy általam nagyon szeretett helyen dolgozhatok diákként, így minden értelemben az lenne a legjobb számomra, ha még diák maradhatnék, a koromból adódóan sem lenne szerintem probléma, még csak most lettem 21 éves. Arra gondoltam, hogy csúsztatnék egy évet a mester előtt az alapképzésen, addig is fejleszteném a nyelvtudásom és dolgoznék, úgy gondoltam, hogy nem teljesítenék egy kötelező tárgyat idén, hiszen mással is megesett már akarva-akaratlan hogy egy tárgy miatt húzódtak el a tanulmányaik. Viszont több dilemma felmerült bennem ezzel kapcsolatban.


Ugye most írom a szakdolgozatom, egyebként hivatalosan van egy konzulensem, akivel nem jutok dűlőre, de lenne valamilyen következménye annak, hogyha most végül nem adnám le az "együttműködésünk" gyümölcseként idén a szakdolgozatom? Illetve lehetséges lenne, hogy ugyan ebben a témában, de egy év múlva mást kérjek fel konzulensként? Vagy nem lenne etikus, ugyan úgy hozzá kéne ismét jelentkeznem? Attól függetlenül hogy nem ebben a félévben adnám le, szeretném befejezni, viszont eddig bármit küldtem neki, semmire nem válaszolt érdemben, szóval az ő tapasztalata, tudása nem lett belerakva eddig a munkába. Ha váltani akarok kell valami kérvényt leadnom, vagy így, hogy teljesen másik félévben végeznék már nincs ilyen kötelezettség?


Ilyen esetben vajon kell bármit jeleznem az iskola felé, vagy úgysem érdekelnek senkit az egyéni problémáim? Minden menne ugyan úgy ahogy eddig, csak tovább lennék hallgató? Egyébként nem tudom számít-e, de állami ösztöndíjas vagyok, eddig minden félévben 5,0 fölötti átlagom volt, szóval úgy érzem ez eléggé nagy válsághelyzet az életemben jelenleg.


Bármilyen tapasztalatot örömmel fogadok a témában! Köszönöm előre is!



2021. márc. 14. 22:18
 1/5 A kérdező kommentje:
+ kérdés, ha végül kiszenvedem a jelenlegi konzulensemmel a szakdogám, úgy leadhatom vajon ebben a félévben, hogy van olyan tárgy, amit nem teljesítettem a csúszás miatt és akkor az ki van pipálva, csak majd jövőre kell megvédeni? Vagy így le sem adhatom?
2021. márc. 14. 22:36
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem témavezetőt válthatsz, a kérdés az, mennyire éri meg.


Nekem nem sokat segített a témavezetőm, mégis megírtam a szakdolgozatot, szóval ne ebből indulj ki. Ha eddig 5ös voltál, az vagy azt jelenti, hogy jó tanuló vagy vagy a suli így osztályoz, ami igazából mindkét opció esetén úgyis azt eredményezi, hogy egy 5ös tanulónak úgysem adnak rossz jegyet a szakdogára, vagy ugye egy gyengébb iskolában úgyis 5öst adnak rá, tehát emiatt ne idegeskedj.


Amúgy lehetsz nappalis, ha nem adod le a szakdolgozatod időre, vagy egy tárgyat direkt elbuksz, de igazából arra a nyelvvizsgára kellene inkább ráfeküdni.


Vagy a céggel megbeszélhetnéd, hogy gyakornokként nem dolgozhatnál-e ott, amíg meglesz a nyelvvizsgád. Nyilván kevesebb pénzért, de diákmunkával sem kereshetsz túl sokat.


Szóval szerintem leadhatod a szakdogád most, és egy tárgyat bukhatsz, ha ez a célod, nem kell ezt senkinek sem jelezni, ez a te dolgod.

Vagy a szakdogát nem adod le, és keresel másik konzulenst, de én ezt nem merném az eddigi tapasztalataim alapján, pláne ha esetleg mesteren újra tanítana az a tanár.

2021. márc. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Legyen egy nem teljesített tárgyad viszont add le a szakdolgozatot és ne válts konzulenst. 1 év alatt készülj fel nyelvvizsgára.
2021. márc. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindkettőknek, igazából a szakdogám harmadával-felével már kész vagyok, remélem nem tesz keresztbe a konzulensem, hagyja, hogy befejezzem és akkor leadom ebben a félévben, utána pedig megpróbálok már csak a tárgyaimmal variálni, ha szükség lesz rá!
2021. márc. 15. 11:54
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a segítséget, végül meglett a nyelvvizsgám és elkészült a szakdogám is, így nem kellett taktikáznom. :D Sok sikert mindenkinek a felvételikhez! :)
2021. jún. 14. 09:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!