Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mondanátok pozitívumokat és...

Mondanátok pozitívumokat és negatívumokat erről a 2 hivatásról,szakmáról?Melyikkel lehet a legjobban külföldön elhelyezkedni? (Sebész,ügyész)

Figyelt kérdés

Mindkettő nagyon vonz, csak nem tudok dönteni. Annyira különbözik a 2 dolog, és azt hittem legalább az "irányt" pontosan fogom tudni pl.: mindenképp biosz irányban akarok továbbtanulni de nincs ilyen. És félek hogy ha ennyire nem vagyok úgymond határozott akkor lehet hogy egy évvel az egyetem megkezdése után meggondolom magam ezért kéne még most döntenem a fakt választás előtt.


Kérlek ne gyertek azzal hogy egy ha ennyire bizonytalan vagyok akkor semmi nem lesz belőlem.


Nem tudom ez segít-e de ha van valaki aki az adott területen dolgozik annak talán segít hogy oda való vagyok-e.


Nagyon érdekel az emberi test, a sebészet, szívesen segítenék az embereknek, eléggé társaság kedvelő vagyok, és ambiciózus.

Nagyon szeretek érvelni, és bebizonyítani dolgokat. Szeretek kutatást végezni, imádom a krimiket,szeretek olvasni. Szeretek írni. Mindig is érdekeltek a jogok, ezzel is tudnék segíteni az embereknek vagy "igazságot szolgáltatni" Kiszeretnék költözni külföldre, főleg Amerikába.


Arra gondoltam hogy ügyészként nehezebben tudnám elérni hogy komolyabban vegyenek az akcentusommal és biztos sok ember nem alkalmazna.


Mondom ez csak egy szimpla érdeklődés, egyik szakma "világában" sem vagyok nagyon jártas ezért bármilyen tanácsot, észrevételt szívesen fogadok! Kérlek ne küldjetek el melegebb éghajlatra, (egyszer tettem fel hasonló kérdést és ott eléggé kellemetlen válaszokat kaptam.)


Köszönöm ha válaszolsz! :)


L



2021. márc. 14. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Ha külföldre mennél, akkor egyértelműen sebész legyél. A magyar orvosi diplomát sokkal egyszerűbben fogadják el mint az ügyvédit. (Ugye az emberi test mindenhol ugyanolyan, a jogrend viszont nem.)
2021. márc. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában teljesen más a jogrend, mint itt, szóval egy magyar jogi diplomával valószínűleg nem mennél sokra. Magyar orvosi diplomát viszont el lehet fogadtatni, nem a legegyszerűbb dolog a világon, le kell tenni a USMLE-t (United States Medical Licensing Examination), ami egy nem túl barátságos, többlépcsős vizsga, de meg lehet oldani.


Ha sebész leszel Amerikában és még mindig vonz a jog és igazságszolgáltatás, vállalhatod pl. másodállásban szakértő tanúként szakvélemények írását perekben (általában nűhibaperekben, saját szakterületedhez tartozó kérdésekben).


Szintén orvosi vonal, de nem sebészet: lehetsz igazságügyi orvosszakértő, abban van emberi test, bizonyítás, kutatás és krimi is. Amerikában nem tudom, konkrétan hogy működik, de itthon orvosi diploma után egy elsőnek megszerezhető szakvizsga, én most csinálom ezt a képzést.

2021. márc. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szinte minden jogi diploma országhoz kötött, akkor már az orvosi, az legalább egyetemes tudás...
2021. márc. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!