Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik iskolában lenne jobb...

Melyik iskolában lenne jobb folytatni a tanulmányaimat nyíregyházán?

Figyelt kérdés

Lassan lehet változtatni az iskolák sorrendjén és picit bizonytalan lettem.

Két Nyíregyházi gimnázium között vacillálok. A nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium, és a Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium között. Az ideiglenes sorrend alapján, és az előző évek "felvételi statisztikája" alapján a Kölcseybe több esélyem van. A vasváriba pedig emlékek kötnek,és ott már jártam is, mivel ott írtam a felvételimet. Mint tudjuk, a Kölcsey jobb iskola és 2 generációm is oda járt. Ti mit ajánlanátok,melyik iskolát?



2021. márc. 15. 17:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a Kölcsey jobb iskola, én oda mennék, ráadásul azt írtad, hogy oda van több esélyed. Mivel többedik generáció vagy, ezért a tanárok is lehet jobban fognak kezelni, ha a felmenőidet nem utálták, akkor szerintem kevesebb eséllyel fognak kipécézni téged, mint egy teljesen ismeretlent. A Vasváriba ha nem köt más emlék, csakhogy ott írtad a központit, akkor ez nem hiszem, hogy érvnek számít. Én még az odajutási időt/pénzt is nézném, az iskola felszereltségét, hogy miket olvasok/hallok a tanárokról diákokról. Az érettségi eredményeket azon tantárgyakból amiből majd valószínűleg te is szeretnél érettségizni. Esetleg, ha félénk vagy vagy nehezen szakadsz el, akkor lehet azt is nézni, hogy melyik ismerősöd melyikbe fog menni, de ez azért ne legyen annyira döntő érv.


Én az iskola felszereltsége, az eredmények, a vélemények és a szóbelim hangulata alapján döntöttem.

Sok sikert azért neked!

2021. márc. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!