Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Cikiha ilyen videókat nézek?

Cikiha ilyen videókat nézek?

Figyelt kérdés
Középiskolai órákról nézek videókat, mert gondolkozom azon, hogy középiskolai tanár legyek. Azért nézem ezeket a videókat, mert a tanár helyébe képzelem magam, hogy én tartom az órát, és, hogy bírnám-e ezt csinálni életem végéig? Szóval a továbbtanulás miatt nézek ilyeneket, hogy legyen valami rálátásom, hogy bírnám-e ezt csinálni. Ez ciki, ha ilyeneket nézek?

2021. márc. 18. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Nagyon ciki.
2021. márc. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
*ciki ha
2021. márc. 18. 12:50
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Cikinek éppen nem ciki, de ha csak sima tanórákat nézel, akkor az olyan, mintha a saját órádon néznéd a tanárt, hogy mit csinál. A fő gond ezzel csak annyi, hogy ezzel csak a jéghegy csúcsát ismered meg. Valójában az előadás a legkevesebb, az órákra való készülés a sok.
2021. márc. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De mindennap abban a légkörben kell lenniük, ezért nézek ilyeneket, hogy rájöjjek, hogy bírnám-e én évekig, minden nap ugyanabban a teremben különböző osztályoknak órát tartani és ugyanazokat magyarázni évről-évre. Mivel most online suli van, ezért nem tudom megfigyelni annyira a saját sulimban a tanárok munkáját, meg amúgyis külföldön élek, itt meg teljesen más minden, szóval hiába figyelném meg az itteni órákon a tanárokat, mert azzal semmire nem mennék. Ezért ilyen videókat nézek a magyar tanárok munkájáról, vagyishát az óraadásáról. Csak olyan furán érzem magam. Mindenki örül, hogy nincs suli, én meg ilyen videókat nézek :D.
2021. márc. 18. 12:55
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem egyáltalán nem az. A probléma annyi, hogy vannak nagyon rossz/problémás gyerekek és inkább velük szokott nehéz lenni. Azokat a videókat, amikben ők szerepelnének általában nem teszik fel.
2021. márc. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ez jutott eszembe. Mert a legtöbb videóban normálisak a diákok, de az is érdekelne, hogy azokhoz, hogy viszonyul a tanár amikor van valaki problémás is.
2021. márc. 18. 13:48
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Gondolj vissza az életedre, biztos volt problémás osztalytársad. Egyébként ha külföldön vagy, hogyhogy nem ott akarsz tanár lenni?
2021. márc. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Es az mierr nem opcio hogy az online oktato tanar helyebe kepzeled magad? Es ha igy marad a vilag? Veled nem fordulhat elo hogy online kell majd oktass? Okoska
2021. márc. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
Miért lenne ciki, vagy ki előtt? Nem is értem. Ha ez a hívatás tetszik, akkor ez a legtermészetesebb, hogy ilyeneket nézel. Viszont nem árt tudnod, hogy ez amellett, hogy nagyon alulfizetett szak, jelenleg nagyon nincs társadalmilag sem megbecsülve. Nagyon sok támadás éri a tanárokat (most nem fizikai erőszakra gondolok elsősorban), egyszerűen nem lehet mindenkinek megfelelni. Egyre több az okoskodó, beképzelt szülő, aki "nem érti, hogy kaphatott kettest az ő okos gyereke", illetve sok olyan kollega van, aki képes betámadni, feljelentgetni a másikat, hogy megfeleljen 1-2 szülő elvárásainak. Jelenleg ez egy rémálom szakma Magyarországon, szerintem. Tudnék még mesélni fenyegetésekről, stb...
2021. márc. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!