Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha objektíven probáljuk nézni...

Ha objektíven probáljuk nézni a dolgokat, a jogász vagy a gyógyszerész képzés nehezebb?

Figyelt kérdés
Összességében szerintetek egy reálos vagy egy humános szak nehezebb? Tudom, hogy ezt nehéz összehasonlítani, de ha esetleg a tananyag mennyisegét, mélységét, érthetőségét nézzük, melyik a nehezebb?
2021. márc. 22. 18:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez erősen attól függ, hogy ki számára....


Te tudhatod magadról, hogy milyen jellegű dolgokat tanulsz könnyebben...

2021. márc. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Én kemias vagyok, nekem a jog nehezebb lenne. De aki pl verset vagy akármit megtanzl könnyen, szoszerint annak a jog könnyebb talán.
2021. márc. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez kábé olyan kérdés, hogy a túrós vagy a kakaós palacsinta a finomabb? Össze nem hasonlítható dolgokat próbálsz összehozni.
2021. márc. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a reálos nehezebb, azok a tárgyak mindig jobban mentek, ahol adtak egy könyvet, hogy ezt mondd vissza, mint a matek ahol hiába csináltál meg 100 példát amikor a vizsgán a 101.-ben megint kicsit valami más volt.

De kinek, objektív véleményt nehéz mondani.

2021. márc. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Az egyikhez agy kell a másikhoz segg :D mindenki döntse el magának mire gondoltam.
2021. márc. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
70%

5-ös válaszoló, ezt tipikusan azok szokták hangoztatni, akiknek közük nincs a joghoz. Nagy tévhit, hogy jogon csak magolni kell. Igen, sokat kell tanulni, de ha nem érted meg, akkor lehet nagy “segged”, kihullasz első félévben:)

(egy harmadéves hallgató)

2021. márc. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Mesélj, mit kell megérteni, ami olyan nehéz lenne :)
2021. márc. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
70%

A keresetek kapcsolatát és miértjét, polgári jogban az összefüggéseket, sorolhatnám elég sokáig. Ebből is látszik, hogy közöd nincs hozzá, mert ha csak a polgári jogot veszem példának, két jogszabály ütközése merül fel egy perben, rengeteg tényezőt figyelembe véve, mérlegelve leher csak eldönteni (és akkor sem biztosra), hogy melyik alkalmazása sértette meg a másik jogot.

Tipikus kanapéhuszár, aki mondogatja, hogy a joghoz csak segg kell. Amég nem látsz bele, miért alkotsz róla véleményt? Egy teljesen kívülállónál csak jobban tudja az, aki tanulja. Sajnos meg kell szokni, hoggy mindig vannak és lesznek is olyan emberek, mint Te.

Szép napot neked!:)

2021. márc. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
55%
Hogy*:), nyolcas válaszoló voltam
2021. márc. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha kiváló akarsz lenni belőle, akkor nem elég magolni, viszont egy olyan egyén is el tudja végezni, aki nem érti, csak bevágja az egészet.
2021. márc. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!