Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmákat éri meg...

Milyen szakmákat éri meg elvégezni?

Figyelt kérdés
Most vagyok 10.es és már erősen foglalkoztat a továbbtanulás kérdése. Jelenleg az ország erősebb gimnáziumainak egyikébe járok, ezáltal az elsődleges cél természetesen az egyetem. Viszont az a helyzet, hogy az összes egyetemen indított alapképzés közül csak egyetlen egy érdekel (pénzügy és számvitel), ahova viszonylag magas pontszám kell a bekerüléshez (425). Természetesen igyekszem majd az érettségire minnel jobban felkészülni, hogy sikerüljön, de mint mindig az élet hozhat kellemetlen meglepetéseket. Más felsőoktatási alapképzés viszont nem érdekel és nem is különösen vonz, azért meg nem akarok beírni majd egyéb szakokat csakhogy mindenképp egyetemre járjak, mert szerintem ez totál hülyeség, hogy sokan csak azért mennek egyetemre, mert az EGYETEM. Így jött fel bennem második opció gyanánt, hogyha nem vennének fel egyetemre, akkor OKJ-s képzést/képzéseket (tudom, hogy átalakulás történt az OKJ-s rendszerben ezen az éven, csak nemtudom, hogy most mi az elnevezésük ezeknek a képzéseknek, ezért maradok az OKJ-s képzés elnevezésnél) szeretnék elvégezni. Tisztába vagyok vele, hogy sokesetben többet lehet keresni ezekkel a képesítésekkel, mint diplomákkal. A kérdésem arra irányulna, hogy melyek azok a képzések, amelyek viszonylag jó keresetet biztosítanak? Elsősorban gazdasági, gépészeti, elektronikai tanfolyamok érdekelnének, de szívesen meghallgatok mást is. Egyáltalán nincs tapasztalaton ebbe a témába, emiatt minden segítséget örömmel fogadok.

2021. márc. 24. 02:37
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Bérügyintéző

Amúgy az OKJ neve Szakmajegyzék lett.

2021. márc. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

A gazdasági OKJ képzéseket engedd el. Ha nem is akkora a túlképzés az egyetemi gazdasági szakokon, mint amennyire a laikusok gondolják, a túlképzés ténye sajnos megcáfolhatatlan. Ennek következtében ma már azokon a területeken is BSc-s közgazdászok ülnek, amihez bőven elég lenne egy érettségi, legfeljebb egy okj, de ezen munkakörök tényleg mindegyike betölthető ma már bármilyen GTK-s alapdiplomával.

Az egyetemmel kapcsolatban, bár tisztelem azt, hogy van B és C terv a fejedben (ez a fajta gondolkodásmód értékes), nem ekkora a probléma. Egyrészt az üzleti alapszakok többsége 60-70%-ban megegyezik, így ha máshová vesznek fel (pl. egy gazdmenre vagy kermarkra), akkor sem vagy semmiről lemaradva, legfeljebb 1-1,5 év után szakot váltasz.

Másrészt, javíts ki kérlek, ha tévedek, de a BCE-n kívül sehol nincs ennyire magas ponthatár. Az üzleti képzéseken pedig sokkal többet ér a tapasztalat, mint maga a diploma. Nem kell a BCE-hez ragaszkodni, nyugodtan gondolkodj más, akár eggyel gyengébbnek kikiáltott főiskolában, egyetemben, és inkább az legyen a prioritás, hogy már az egyetem mellett is szerezz szakmai tapasztalatot.

2021. márc. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Ha a pénzügy érdekel, és erős gimibe jársz, akkor miért nem mész badass szakra, mint például matek BSc + biztosítás matematika MSc; vagy eleve gazdaság- és pénzügy-matematikai elemző (GPME) osztatlan? Vagy alkalmazott közgazdaságtan?


Annyi pénzügyes van, hogy Dunàt lehet velük rekeszteni, és ők már csak a múlt, akiknek a felét hamarosan felváltják a gépek. És akik az őket felváltó szoftvereket tervezik, na ők azok az első bekezdésben.

2021. márc. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A 2. válaszolónak: Igen, tudom hogy a gazdasági szakok tanterve bizonyos mértékben lefedik egymást, de sajnos a többi szakon sincsenek sokkal lentebb a ponthatárok, mivel az előzetes ponthatárok megmutatják, hogy 400 pont alatt nem indul államilag támogatott gazdasági képzés egyik egyetemen sem. Ebből kifolyólag, ha elengedjük a BCE-t akkor is viszonylag magas pontszámot kell elérnem (400+) a többi felsőoktatási intézménybe.


A 3. válaszolónak: Nem érzem olyan biztosnak a matek tudásomat, hogy egy ilyen szakba belemerjek vágni. Még csak nem is matekból fogok emelt érettségit tenni, hanem földrajzból.


Minden eddigi válaszolónak Köszönöm a válaszát. :)

2021. márc. 24. 09:50
 5/6 anonim ***** válasza:
41%

Ha a pénzügy és számvitelben ennyire biztos vagy, akkor FOSZK-os képzést javaslok.

BGE-n van ilyen (pénzügy és számvitel terén van olyan jó mint a BCE)


Asszem a FOSZK 4 féléves. És ha befejezted, akkor utána jelentkezel nappali (BSc) képzésre és a 4 félévnyi FOSZK-os tárgyakat el tudod ismertettni. Magyarúl a BSc 7félévéből le tudod vonni a 4-et nagyjából.

2021. márc. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%
Burkoló, gázszerelő, gépkezelő, vagy miket szoktak itt írni hatalmas fizetésekkel!?😀
2021. márc. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!