Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanári mesterképzés hossza,...

Tanári mesterképzés hossza, államilag támogatott képzések?

Figyelt kérdés
Böngésztem a felvit és az egyes iskolák mesterszakos tanárképzéseiről szóló tájékoztatóit is. Ez alapján jól értelmezem, hogy amennyiben nem rendelkezem tanárszakos végzettséggel, akkor csak mesterszak birtokában kezdhetek bele egy mesterszakos tanárképzésbe? Vagy alapképzés után is lehetséges ez, csak akkor 4 féléves lesz a program? Illetve felmerült még bennem a kérdés, hogy amennyiben elkezdek egy tanári mesterszakot, akkor kapok cserébe érte + 2 ingyenes állami ösztöndíjas félévet is a 12 alap mellé? Vagy ez csak abban az esetben jár, ha osztatlan tanárképzésben vesz részt valaki?

2021. márc. 24. 20:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyébként informatika vagy esetleg közgazdász szakos tanári mester érdekelne, ha ez számít valamit.
2021. márc. 24. 20:54
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem érdeklődj a konkrét szakon és megmondják, hogy mennyire tudják figyelembe venni az alapképzésedet, kell-e plusz krediteket szerezned. (Én most megyek, nekem csak 2 félév lesz, mert az alapszakomat folytatom, de ezeket olvastam a tájékoztatókban...)
2021. márc. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szabad tudni esetleg, hogy milyen alapszak, és melyik intézményről van szó?
2021. márc. 24. 21:15
 4/6 anonim ***** válasza:

1. alapszak elvégzése után, mesterszak, majd 2 féléves tanárképzés után 1 szakos tanári oklevél vagy

2.alapszak elvégzése után osztatlan 2 szakos képzés összesen 14 félév támogatott -- az alapszakon teljesített kreditek egy részét elismerik.

3. 4 félév csak végzett tanárok esetén szintemelő képzés

2021. márc. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3.: a szintemelő az pont csak 2 félév. Ha új szak, akkor 4.
2021. márc. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Főiskolai képzésben szerzett tanári oklevél birtokában mesterfokozatot adó tanári szakképzettség szerezhető ún. „szintemelő” képzésben az oklevélben szereplő tanári szakképzettséggel azonos képzésre történő jelentkezés esetén. Egy szakon a középiskolai tanárszak képzési ideje 2 félév, két tanárszakon a képzési idő 4 félév. A képzésre történő belépés feltétele az adott szakképzettségből való tanári szakképzettség igazolása.
2021. márc. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!