Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Időhúzás hogy leírom a tételt...

Időhúzás hogy leírom a tételt rövidítve?

Figyelt kérdés

Gyógypedet tanulók okjn április 12-én lesz vizsga.kaptunk könyvet amibe ki vannak dolgozva tételek jó hosszan leírva. Én kihuzom a lényeget és leírom amit kihúztam szerintetek ez időhúzás?

Más tipp trükk esetleg 5öst szeretnék



2021. márc. 24. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem ne húzd ki a lényeget, hanem olvasd el a tételt, utána pedig jegyzeteld ki a saját szavaiddal! Ha nem másolod a szavakat/mondatokat a könyvből, hanem átgondolva, a saját szavaiddal írod le, akkor nem hogy nem időhúzás, hanem (a saját tapasztalataim szerint) a legjobb módszer!
2021. márc. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De másolom
2021. márc. 24. 22:02
 3/5 A kérdező kommentje:
Hogy tanuljam még akkor
2021. márc. 24. 22:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Az 1.szerintem félreértette a kérdést.

Egyszerűen van amit nem írhatsz le saját szavaiddal mert arra vannak szakaszavak stb..


Szerintem nem időhúzás, hanem a jó módszer egy hosszú tétel rövidítéséhez. Amíg írod rögzül is, és így tényleg csak a lényeg lesz ott, ami kell. Amúgy én is ezzel a módszerrel tanulok. Ha nincs idő kiírni, akkor kihúzom a fontos részeket és olvasgatom, memorizálom. Sok sikert kívánok!

2021. márc. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4: nem értettem félre, és nem is a szakszavakra gondolok, hanem arra, hogy ha mondjuk a könyv azt írja, hogy "a konglutamációból egyenesen következik az archetipikus triptichon", akkor ne ezt írja le a kérdező a jegyzetbe, hanem azt, hogy "konglutamáció => archetipikus triptichon". A lényeg, hogy a szolgai másolás mellett legyen valamilyen kognitív folyamat, akkor rögzül igazán az információ. (#1 voltam)
2021. márc. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!