Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Másoddiplomások/diplomások...

Másoddiplomások/diplomások milyen diplomával rendelkeztek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Diplomásokra, főként másoddiplomásoknak szól a kérdés. Mit végeztetek el, hány évesen, milyen tagozaton és mit dolgoztok jelenleg?

Megbántátok?

Előre is köszönöm a válaszotokat!


2021. ápr. 1. 13:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Alkalmazott matematikus osztatlan 2002-2009 nappali tagozat

Programtervező informatikus mester 2009-2016 esti tagozat

Informatikus vagyok fejlesztő pozícióban. Nem bántam meg, de mostani eszemmel egyből a programtervező informatikus szakot kezdeném.

2021. ápr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Marketing alapszak, MBA, van egy posztgrad ML/AI szakom (külföldről) és most csinálok adattudomány mesterszakot (ezt is külföldön).


Ha újrakezdhetném, akkor szociológiára járnék nappalin, mellette marketingre szombati levelezőn, és utána mennék survey statisztika mesterszakra vagy adattudományra ahova most járok. Az MBA a maga idejében nem volt rossz, de ma már nem járnék, felesleges szerintem.


Van még két bölcsészdiplomám meg egy bölcsész PhD-m is, ezek helyett járnék a szociológiára inkább. A PhD-met inkább social scienceből írnám, ha ma választhatnék.


Van még egy Corvinusos HR diplomám is, na aztán végképp teljesen felesleges volt, ide biztosan nem járnék még egyszer.

2021. ápr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi az offért kérdező!


Gratulálok utolsó hozzászóló, szép eredmények!

Megkérdezhetem, hogy mi volt a baj a Corvinus HR-rel? Én nagyon gondolkozom rajta. Minden véleményt szívesen fogadok. HR-re akkor hová érdemes menni? Alapra vagy mesterre inkább? Egyelőre ez az ami érdekelne, és nem más gazdaságis képzés.

Köszi!

2021. ápr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

3. Azt előre megjegyzem, hogy én pontosan 20 évvel ezelőtt jártam oda, és azóta ismereteim szerint teljesen megváltozott a tanári kar összetétele és a tanmenet is. Tehát az akkori tapasztalataim nem relevánsak a mostanira nézve. De általában véve az oktatás szakmai része gyenge volt, alig emlékszem pár kiemelkedően jó órára – például Gazsó Ferenc szociológia órái kifejezetten nagyon jók voltak, Szabó Katalin mikro- és makroökonómia előadásai is szórakoztatóak voltak, és Mérő László kognitív pszichológia előadásai is tetszettek. Azért az is jelez valamit, hogy kiknek a nevére emlékszem kapásból 20 év után. A BME-s Pataki Béla változásmenedzsment óráiból is sokra emlékszem. Zsolnai László etika órái is hasznosak voltak. Volt még ezeken felül pár használható óra, de így utólag például a CEU MBA toronymagasan leverte ezt a képzést színvonalban és hozzáadott értékben. De még egyszer, ez 20 éve volt, és utánunk volt egy nagy átalakítás.


Hogy érdemes-e HR szakra járni, ez egy nagyon összetett kérdés. Általában véve a piac a kvantitatív skilleket fizeti meg jobban, pedig az emberek a humán skillekben sokkal gyengébbek. Nagyon-nagyon kevés az igazán jó vezető. És iszonyúan nehéz a humán skilleket fejleszteni. Most így utólag azt gondolom, hogy a HR-es tevékenységekhez nem a HR diplomák a legjobbak. Egy gazdálkodás és menedzsment alapszak + egy jó MBA sokkal jobban felkészít a nagyvállalati HR sok területére. A másik, hogy a számomra izgalmas HR területekre (leginkább a tudásmenedzsment, oktatás, tréning, képzés) pláne nem a HR szakok készítenek fel a legjobban, hanem egy sima tanító vagy tanárképzés meg pár év oktatási tapasztalat szerintem jobb ide. A harmadik pedig, hogy a HR sok területéhez sokkal mélyebb tudást szerezhetsz egy pszichológia szakkal, és ennek megfelelően a pszichológusok tarolnak is a munkaerőpiacon.


De, természetesen lehet HR diplomával is karriert csinálni, egyik ismerősömnek HR diplomája van és most lett egy nagyon nagy cég stratégiai igazgatója Svájcban kb. 30 évesen (!) – igaz annyira tehetséges, intelligens, és olyan jól kommunikál, hogy ilyen nem sűrűn van a munkaerőpiacon. De a lényeg, hogy a diploma nem a minden, a tapasztalat, szorgalom, egyéni tehetség többet számítanak.

2021. ápr. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
#4, Köszönöm szépen a részletes információt és a segítséget! Hasznos volt! :)
2021. ápr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi diplomám van, most külföldön végzem a matematikus szakot.
2021. ápr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Fogorvosi diplomát szereztem (külföldön), jelenleg a PhD-t csinálom matematikus szakon (szintén külföldön), mellette alszakként alkalmazott matematikát,fizikát, kémiát, informatikát és pedagógiát is tanultam. Nem bántam meg, hogy a fogorvosit is elvégeztem, de ha újra kezdhetném, akkor a matematikára koncentrálnék.
2021. máj. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az MA másoddiplomának számít manapság? És a tanárszak is külön diploma?
2022. aug. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8. Nem, az első MA/MSc az első diplomádnak számít. Akinek BA/MA vagy BSc/MSc diplomája van, az EGY diploma.
2022. aug. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Persze az a vicc, hogy most már vannak 1 éves mesterszakok is. Így bárkinek könnyedén lehet “két” diplomája, +1 év tanulással. Emiatt a “hány diplomás” fogalom értelmét vesztette.
2022. aug. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!