Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnöki szak, előzetes...

Villamosmérnöki szak, előzetes fizika tudás hiányában. Érdemes lenne belevágni?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok ha kimaradt a középiskolás éveimből a fizika oktatás és nem is érettségizem belőle mennyire tudnám tartani a lépést mondjuk az OE-KVK-n? Eddig a mérnökinformatikus ill. gazdaságinformatikus szakot jelöltem meg.


A matek jól megy azzal nincs problémám és informatikából is emeltezem. Nem tudom hogy mit jelöljek meg mert olvastam, hogy egyszer lehet módosítani. Gondolkozom a mechatronikai mérnök szakon is de azt hallatottam/olvastam, hogy az az OE-n nem olyan erős ellenben a villamosmérnökkel.


Érdekel a szak és majdnem egy villamos technikumba mentem de aztán végül az utolsó pillanatban egy gazdasági technikumot jelöltem meg.


Alapvetően érdekel az informatika és szeretem is azonban egy mérnöki szakon nem csak egy gép elött kéne a legtöbb időmet töltenem, hanem sokkal inkább egy változatosabb munkában lehetne részem ami nagyon vonz.



2021. ápr. 1. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem lehetetlen, csak legyél tisztában vele, hogy neked több munkát kell beletenned. Mechatronikát viszont nem ajánlanám, ott jóval több fizikát kell tanulni.

Amúgy mérnökinfót vagy gazdinfót választanám a helyedben. Elhelyezkedés szempontjából, ha nem erősáram vonz, akkor ezek elég hasonló helyekre jók, mint a villany, és sokkal kevésbé vagy egyáltalán nem kell a fizikával foglalkoznod.

2021. ápr. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Érdemes. Egyetemeken idősebb hallgatók nagyon jó zh illetve vizsgafelkészítőket szoktak tartani, megéri azt a kis pénzt. Elején olyan tárgyaknál ahol van egy kis lemaradásod vagy sok minden épül rá ott érdemes ezeket igénybe venni.
2021. ápr. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Az a kérdés merülhet fel, hogy honnan van vonzalmad (vagy legalább az ellenszenv hiánya) a villamosmérnökséghez, ha még fizikát sem tanultál? Villamosmérnöknek legalább a fizika egy részével (meglepő módon ez a villamosságtan) intim viszonyban kell lennie.
2021. ápr. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Még szeptemberig sok időd van. Amennyiben tényleg a villany érdekel, akkor simán szintre tudod magad hozni, illetve a BME-nek van fizikából is gyakorló felülete a null zh-ra. Tudom nem ide jelentkeztél, de attól még iránymutatásnak jó lehet. A BME alfa lenne ez a felület. Illetve ha végig készülsz a félévben, akkor teljesíthető a kurzus.

Viszont ha az informatika jobban érdekel, és belelátnál kicsit a villanyba, de munkád java részében inkább programoznál, fejlesztenél, akkor a mérnökinfó jobb irány lehet.

A gazdasági technikum után pedig ha úgy érzed, hogy a gazdasági világ vonz és dolgoznál adatokkal, néha programoznál, akkor ez is egy jó irány lehet.

2021. ápr. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%
Az első félévben van egy tárgy "Természettudományok alapjai" néven, ami konkrétan a középiskolai fizikát hivatott ismételni. Villanyon meg úgyis jók az előadások (Tavaszmezőben legalábbis, Óbudán Dén Gábor elég durva). A szórótárgyakból van néha "korrepetálás" is. Felzárkóztató kurzusnak hívják.
2021. ápr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

Nem értem, miért pontoztok le, én már harmadik éve járok a Kandóra, és valóban sok lehetőség van felzárkózni fizikából még az egyetemen is.


Ez a színtiszta igazság.


#5

2021. ápr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

Mindenki le lett pontozva, nem látod? Kivéve az első. De nem ő az legalábbis nem csak ő az, mert nullára lepontozni kell vagy négy pontozó.

Ezen a Gyakorin azért pontoznak le, mert ellenkezik a koncepciójukkal az, amit írtál.

2021. ápr. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
En koszonom szelen mindenkinek a konstruktiv valaszat. Dobtam is zoldet mindenkinek.
2021. ápr. 5. 01:18
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

#7


Attól még idegesít, hogy valószínűleg olyanok pontoznak le, akik a Kandót hírből sem ismerik.

2021. ápr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%
Én a 4-es válaszoló voltam. BME-re járok, de senkit nem pontoztam le. Én is csak segíteni akartam, hogy vannak gyakorló felületek, amik segítenek a felkészülésben. Szerintem semmi rosszat nem írtam/írtunk. Valakik akik nem kommentelnek csak trollkodni jöttek leszavazni mindenkit, aki segíteni próbál és bíztatást adni, hogy mindent meg lehet csinálni.
2021. ápr. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!