Mennyibe kerül egy jogi egyetem elvégzése?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karra például. Tudom, hogy egy jogi egyetem nem 2 forintba kerül. Nem szeretném a szüleimet terhelni, bár nagy álmom lenne ügyvédnek tanulni. Nagyon jók a jegyeim, és ha bekerülök állami ösztöndíjjal akkor is vannak költségei?

2021. ápr. 1. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jegyzetek, könyvek...
2021. ápr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Semmi más? Gondolom még a kollégium is.
2021. ápr. 1. 22:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Minden egyetemnek vannak költségei, akkor is, ha állami ösztöndíjas helyre jut be az ember. Általában kell fizetni pl. a koleszért/albérletért (feltéve persze, hogy nem tudsz vagy nem akarsz otthon lakni), Pesten BKK bérletért, máshol szintén helyi bérletért, tankönyvekért. Emellett nyilván enni is kell valamit, akár főzöl, akár készen vásárolsz ételt, és időnként kellenek új ruhák, tisztálkodási szerek, füzetek stb. Koleszba pedig még egyéb dolgokat is szoktak venni (új ágynemű, papucs, akármi). Ha nincs laptopod vagy egyéb elektronikus eszközöd a telefonon kívül, amivel lehet utazni, akkor azt is célszerű beszerezni. De ezek olyasmi dolgok, amik egy gimnazistának is kellhetnek, ha kollégista lesz, úgyhogy nem tudom, hogy mennyire mondtam újat ezzel.

Hogy konkrétan a jogra mi kell még külön, azzal nem igazán vagyok képben. De sokan dolgoznak egyetem mellett, hogy pénzt keressenek, illetve diákhitelt is lehet felvenni, persze alapos átgondolás után.

2021. ápr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha tudod, miért kérdezed??


Nem írtad h más városba mennél...

2021. ápr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igaz, bocsánat! Magára az egyetem költségeire gondoltam legfőképpen! Csak ha valaki tud konkrétumot mondani, arra az esetre említettem meg a kollégiumot! Az egyéni szükségletek fedezetén, és a lakhatáson kívül érdekelt volna, tehát az egyetemnek nincsenek plusz költségei(a tankönyveken kívül), ha állami ösztöndíjas képzésben veszek részt.?
2021. ápr. 1. 22:56
 6/9 A kérdező kommentje:
3/5 Köszönöm szépen, a válaszod!
2021. ápr. 1. 22:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha elhasalsz egy-egy vizsgán, vagy ha jegyet akarsz javítani, akkor az ismétlő vizsga fizetős.
2021. ápr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elte jogra járok, én nem voltam kollégista, albérletben sem laktam, így ezeknek a hátterét nem tudom, de aki vidékről jön, akkor annak azok a költségek biztosan felmerülnek, amiket a hármas válaszoló írt. A "megélhetési" költségeken kívül, ha államilag támogatott vagy, akkor csak a szövegkiemelő, füzet, számítógép, tankönyv kell. Tankönyv nem minden tárgyhoz van, de a tankönyvek elég húzósak szoktak lenni kedvezménnyel is, egy darab 6000 Ft körül van, ha nem használtan veszed. Sokszor épp megjelenik új tk, akkor nem tudsz használtan venni. Én szeretem a szép színes Stabilo szövegkiemelőket, az se két fillér. Sok jegyzetet is kell nyomtatni, ezek sem olcsóak, illetve a rengeteg jogszabályt is meg kell venni, de kényelmesebb kinyomtatni, ami csak kicsivel szokott drágább lenni, de jobb abból tanulni. Én tízeseket simán otthagyok a nyomtatóirodában, de én mindent szeretek kinyomtatni. Ezeket viszont félév elején megcsinálod, és utána nincs sok nyomtatás. Talán az egyetem elején vannak nyomtatósabb tárgyak, ahol állambölcseleti szövegek vannak, (azokat tedd el záróvizsgáig, ha jössz), de egyébként aztán beáll tankönyv-jogszabály nyomtatására. Viszont, ha jól tanulsz, kapsz ösztöndíjat, de ez akkor sem sok, ha jól tanulsz, ráadásul a covid megemelte ennek is a határát...Tehát, ne abból indulj ki, hogy kapsz ösztöndíjat, de potenciálisan ez is segíthet ezekben.
2021. ápr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, és az ismétlővizsgának a díja az adott vizsgaidőszakban az adott tárgyból csak harmadjára fizetős, úgy emlékszem 4000 Ft. Záróvizsgán ötödéven az UV-díj 10 000 Ft, de azon már nem múlik az élet, és az szerintem hasonló máshol is.
2021. ápr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!