Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi lehetek? Tanáron kívül

Mi lehetek? Tanáron kívül

Figyelt kérdés
Ha anglisztika szakra megyek, mi lehetek? angoltanáron kívül :)
2010. aug. 20. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:

egy másik idegen nyelvvel fordító-tolmács :)

de angol bölcsészdiplomával cégekhez is lehet menni vmilyen humán posztra, pontosan nem tudom milyenre :)

2010. aug. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2010. aug. 20. 13:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak letörni, de nem sok minden lehetsz. Max tanár vagy fordító. Céghez nem valószínű hogy el tudsz menni, ugyanis nincsen szakmai tudásod, csak nyelvi. Kevés cég engedhet meg ilyen munkaerőt. Bocs, de tapasztalatból írom.
2010. aug. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem túl sok minden. Ahogy fentebb írták: fordító, tolmács, tanár (masterrel, de az szerintem nem ér annyit, így is túlképzés van angoltanárokból). Ha szerencséd van, mehetsz aktakukacnak, telemarketingesnek, call center-munkatársnak, itt még előny is a felsőfokú angol nyelvismeret. Általában véve az angol azonban manapság már a legminimálisabb alapkövetelmény az üzleti életben, mellette kell még legalább egy nyelv, ha nem kettő...

De szakmát tanulva lehetsz idegenvezető, dolgozhatsz múzeumokban, szintén szakmával lehetsz eladó egy külföldiek által látogatott helyen...

Tény, hogy az anglisztika értéke manapság már nem több egy felsőfokú nyelvvizsgánál. Illetve elmondhatod amgadról, hogy diplomás ember vagy, csaksenkit sem fog érdekelni, ha nincs melllette komoly szakmai tudásod.

2010. aug. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem egy szlavisztikával vagy valami más ritkább nyelvvel sokkal jobban járnál...
2010. aug. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy nem, utolsó... Én szlavisztika-romanisztikán végeztem, annyira nincs meló, hogy most megyek OKJ-tanfolyamra...
2010. aug. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!