Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ügyvédjelöltet a gyakorlati...

Az ügyvédjelöltet a gyakorlati időszak alatt terhelik valamilyen költségek?

Figyelt kérdés
Az egyetem elvégzése után az ügyvéd jelölteknek 3 éves gyakorlati időszak van, ha jól tudom. Azt hallottam, hogy a jelöltnek fizetnie kell, hogy gyakornok lehessen. Ez tényleg igy van?

2021. ápr. 2. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé kevered a dolgokat.

Gyakornok az, aki egyetemista, az ügyvédjelölt pedig az, aki már megszerezte a jogi diplomáját.

Ilyenkor szükséges 3 évig jelöltként dolgoznia, csak ezután mehet szakvizsgázni.

Fizetni nem kell senkinek, maximum az elején a kamarának, hogy nyilvántartásba vegyenek.

A jelölt is rendes munkaviszonyban dolgozik, mint bárki más.

Lehet, hogy van ahol pénzt kérnek, meg feketén dolgoztatnak, de aki olyan helyre megy dolgozni, az meg is érdemli.

Gyakornokoknál jellemző az ingyenmunka (rosszabb helyeken), de fizetni ott sem kell.

2021. ápr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tényleg nem nagyon voltam tisztában vele, de igy már értem. Köszönöm szépen!!
2021. ápr. 6. 19:14
 3/3 anonim ***** válasza:
61%
Ügyvédjelölt nagyon csóró sajnos, és nekem is rengeteg szakmabeli mondta már (joghallgató vagyok), hogy az egyetem után a jelölt fizet, ha dolgozni akar. Ezt inkább úgy kell elsősorban érteni, hogy a pénz amit megkeres, nem elegendő a megélhetésre. Ráadásul, hallottam olyan híres ügyvédi irodáról, ahol a jelöltnek megmondták, hogy dolgozhat ott, kitanítják mindenre, de egymillió a "know-how" díja. Én nem tudom, nem akarok ügyvéd lenni, így annyira nem ástam bele magam ezekbe a sztorikba, elég rémtörténet jön szembe így is. Legtöbb ügyvédjelölt ismerősöm este is hétvégén az irodában van, mert nagyon nagy a verseny, éhbérért kell sztahanovistát játszani, ebből már volt "vita" jogász csoportokban is. A kamarai nyilvántartási díj se kevés, szerintem nem szokta az iroda állni, de passz. A legtöbb gyakornok ingyen dolgozik, aki nem hosszútávra keres munkát, mert 4-6 hétért szakmai gyakorlatra senkinek nem adnak pénzt, de amit adnak valahol, ott akkor azért cserébe az ember lelkét is kitapossák.
2021. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!