Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek humán beállítottsà...

Szerintetek humán beállítottsàggal van egyáltalán értelme egyetemre mennem?

Figyelt kérdés

Tehát tulajdonképpen kitöröltem majd a s*ggem a diplomàmmal? Bármi, ami érdekelne, elvileg telített szakma és elhelyezkedni sincs esélyem... Vagy büfészak. Bárki aki humán beállítottságú és egyetemet végzett/végez épp, leírná a tapasztalatait? Már úgy érzem, hogy sz*rnak se leszek jó.

Köszönöm előre is.


2021. ápr. 3. 01:56
 1/9 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Nincs büfészak, ez csak rosszindulatú okoskodás buta emberek részéről. Minden tudományterületet lehet magas szinten művelni, csak rajtad áll.


Hogy ezeknek mekkora a piaci értékük, az más kérdés, de egy diplomás embert szívesebben alkalmaznak mindenhol, mint egy középfokú végzettséggel rendelkezőt; a statisztikák is alátámasztják.


Legrosszabb esetben, még ha ki is törölheted vele, akkor is sokkal gazdagabb lettél az egyetemi tudással és nem maradsz le semmiről, hiszen munkatapasztalatot akár szerezhetsz tanulás mellett is.

2021. ápr. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy nyelvszak vagy egy tanári nyelvszakpár azért nem feltétlenül rossz.
2021. ápr. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

A humán skilleket sokkal nehezebb tanulni, mint a matematikai skilleket, és van helyük az üzleti életben a humán skilleknek is. A nagyobb cégeknek van PR, kommunikációs, jogi, HR tevékenységük... plusz a Netflixes filmeket, könyveket stb. is írja, rendezi, forgatja valaki...


Szóval pár ötlet:

- Jog, politika

- PR, kommunikáció

- Pszichológia

- Coaching (METU-n nézd meg!)

- Média, újságírás

- Film, rendezés, forgatókönyvírás


Ui: a legtöbb embernek csak bemesélték, hogy nem jó a reálos tárgyakból. Éppen nem voltak jók a tanáraid vagy a szüleid nem foglalkoztak veled? Ne ásd el magad matekból sem. Egy gazdasági képzést (turizmus vendéglátás, kereskedelem marketing stb.) végig tud csinálni egy 3-as matekos is, és utána nem kell olyan helyen dolgoznia, ahol egész nap integrálni-differenciálni kell. Például a szállodaiparban. Stb.

2021. ápr. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
A 3-ashoz még annyit, egy ismerösöm egész életében 100%-ig humán volt, a középiskolában is a matek-fizika mindig problémás volt neki. Érettségi után elkezdett egy humán szakot, ami nem tetszett, ezért átment másra, ahol lekzedett a reál tárgyakkal is foglalniz, az alapszak után mesterszakon már a mesterséges intelligencia-kutatásba csöppent és most itt doktorál. Pedig ehhez kifejezetten magas szintü matematikára van szükség, emmek ellenére igen profi belöle.
2021. ápr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem humán végzettséggel egy jó versenyszferas fizetést elérni egy kimagasló nyelvtudással lehet. Legalább 2 nyelv folyékonyan. Amúgy elég kétséges. Bármi aminek köze van az állami bértáblához az felejtős. Szegény tanárok pl: 25 èvesen 130 ezer Ft-os fizetés? Az ország nyugati részében vagy a fővárosban még egy garzont is alig tudsz belőle bérelni. Ès akkor már kajára nem is maradt.
2021. ápr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
5. Az összes gazdasági végzettségű beszél legalább egy idegen nyelvet folyékonyan, és a felük kettőt is akár. Az idegennyelv-tudás olyan, mint az emailezés, vagy szövegszerkesztés: alap. Ezt a skillt elvárják a munkaadók, ezért nem fizet senki.
2021. ápr. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

#6 Pontosan.


Kifejezetten vicces, hogy valaki skillnek tekinti az angol nyelv legalább középfokú ismeretét. Ez manapság egy bizonyos szint felett annyira alap, mint az, hogy tudod kezelni az office programokat.


Ha tudsz németül, oroszul, kínaiul, azt már egy más kérdés. :D

2021. ápr. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

En is human beallitottsagu vagyok es elmentem Gazd.menre. Penzugy szamvitelre terveztem,de nyilvan harmas matekkal nem mertem ra vallalkozni. Ennek ellenere megertettem az egyetemi matekot,szamvitelt es penzugyet es nem bantam meg. :) Banki szektorban dolgozom es lassan vegzek is az egyetemmel. Tervben van meg egy diploma igy.


Rengeteg jo diplomas van es folyton munkat valt,mert emberileg kiallhatatlan es a ceg nem igazan alkalmazza igy. Nem egy ilyen embert ismerek,peldaul uncsitesom is maximalista,de elkepesztoen arrogans,rosszindulatu es vegyeszmernok diplomaval mar a 3. munkahelyen van,mindezt ugy,hogy friss diplomas..


Diploman kivul fontos a szemelyiseg, a nyelvtudas!! es a szorgalom. Ha ezek megvannak,akkor barmilyen diplomaval (vagy nelkul is akar) sikeres leszel az eletben.


A bufeszak,bufeegyetem szavakat meg el kell felejteni..


Ha valaki nem talal munkat ott nem az egyetemmel vagy a szakkal van a gond elsosorban..

2021. ápr. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,aki írt! Most állok érettségi előtt és első helyen a jogot jelöltem meg egyébként, kíváncsi vagyok mi lesz. A matekot egyébként sosem értettem, mert kb évente vàltottàk egymást a tanàraim, elég kevés nyomot hagyva bennem.
2021. ápr. 3. 18:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!